«Динамо» тут і там. Суддівське питання

Динамо Київ 20 Жовтня, 11:26 881
«Динамо» тут і там. Суддівське питання
Динамо (Київ). Суддівське питання.

В одинадцятьох матчах чемпіонату України у ворота «Динамо» не було призначено жодного пенальті. В одинадцятьох матчах чемпіонату України футболісти «Динамо» не заробили жодної червоної карточки.

В трьох матчах Ліги чемпіонів «Динамо» «напрацювало» на одне пенальті у свої ворота і одну червону карточку. Голі факти, суха статистика… «Динамо» на внутрішній та міжнародній аренах судять по-різному.

До подібних фактів експерт, екс-арбітр ФІФА Мирослав Ступар відносить спокійно. На запитання «чому так?» експерт реагує стримано, зазначаючи, що всі все розуміють і без його коментарів. Мовляв, свою роль відіграє низький рівень суперників (в чемпіонаті України проти «Динамо» в основному захищаються, тому для пенальті і вилучень просто обмаль підстав). Але це – не єдина причина такого «лояльного» ставлення арбітрів до київської команди.Судді відчувають безкарність по відношенню до себе, а це породжує відчуття безкарності і у тих, на чию користь вони помиляються… Матч 5-го туру чемпіонату України «Динамо» - «Волинь». Сидорчук стрибає в ноги Шабанову, змушуючи останнього достроково піти з поля. Покарання – жовта карточка. А через кілька тижнів Сидорчук отримує червону карточку в матчі Ліги чемпіонів. Не за грубість, а за хитрість (симуляція), та все ж.

Матч одинадцятого туру чемпіонату України. Хачеріді фолить у штрафному майданчику проти Хобленка – реакції арбітра немає. Антунеш в матчі Ліги чемпіонів «ледь доторкається» (як відзначив сам захисник) до опонента – і пенальті.

- Очевидний одинадцятиметровий удар, - каже Мирослав Ступар, - питань немає. Арбітрові в полі допоміг розібратися додатковий асистент, який стояв за лінією воріт. Все чітко, оскільки Борбалан був перекритий, тому свою роботу виконав асистент.

Єдина претензія до судді – жовта карточка Корзуну. Микита не заслуговував попередження, бо в динамічному моменті рукою випадково зачепив опонента. Якщо тут жовта, то чому Борбалан не показав її через кілька хвилин в епізоді, коли Ярмоленка збили на лівому фланзі? Але це, в принципі, рядова помилка, - відзначив експерт.

Невже ми перетворюємося на дикарів-чужинців в площині європейського футболу?