Олександр Головко: «Що зроблено для того, щоб грати як Іспанія?»

Збірна України 27 Жовтня, 22:54 573
Олександр Головко: «Що зроблено для того, щоб грати як Іспанія?»
Наставник молодіжної збірної України прокоментував слова Рауля Ріанчо про перспективи головної команди країни.

«У нас нічого не робиться для такого футболу, ніде. З чого Україна почне грати в такий футбол, якщо нічого ніде не відбувається? Є тільки ентузіазм, батьки з грошима, які намагаються десь щось когось утримувати. Якісь ДЮСШ, якісь проекти.

Є система окрема - це клуби, які заробляють на цьому. Коли в країні більше приділяється уваги футболу, продукт стає якісніше. Це не означає, що немає футболістів якісних. Є певні самородки - це називається вдалий рік. Усе. Ось є вдалий рік, або було просто більше дітей. І тренери зайнялися селекцією.

У радянській системі щороку один і той же тренер випускав групу по 17-20 чоловік, а зараз у нього їх всього 3, умовно. Ось є Іванов, я його виховав. А чому ти інших 17 чоловік не виховав, які поруч з тобою? Питання не в цьому плані.

Тренер - людина, яка допомагає, а все залежить від конкретного хлопчика і якихось там речей, які трапляються. Ми його знайшли, селекцію зробили. Чи не нашкодили, не заважаємо. Розвинувся, будь ласка. Але спочатку 100% повинні бути умови. У нас немає умов, навіть в Києві. У нас немає навіть стадіону для першості міста. Про що ми говоримо, про який розвиток?»

«Українські футболісти - це хороші футболісти, це таланти. Але це продукт не системної роботи. Це проблема не тільки українського футболу. Це проблема європейського футболу. Зараз все готують хороших середніх футболістів. А якщо він виділяється, він або темношкірий, або латиноамериканець. Вони проходять трошки в іншій формі. Вони ходять з м'ячем або на пляжі, або на вулиці. Потім приїжджають скаути умовного «Аякса» і забирають його до себе».

«На розвиток потрібні гроші, потрібен контроль. Хто цим буде займатися? Я не знаю. Що у нас розвивається? Я не знаю. У нас є при цьому «негаразди» гарний виступ збірних команд і гарний виступ клубних команд. Щороку ми граємо в Лізі чемпіонів. Футболісти є. Як у іспанців у нас ніколи не буде. У нас ментальність інша. У нас, за великим рахунком, крові менше, ніж у іспанців.

Ви коли-небудь зустрічалися з темношкірим французом 17-річним в роздягальні? Це монстр. Це атлети, підготовлені спеціально під систему, вони проходять божевільний відбір. Вони хочуть поїхати до Франції. Він буде рвати і метати, доводити. Подивіться на французьку збірну, Голландію, Бельгію. Що це будуть за збірні якщо прибрати вихідців з інших країн? Тому зараз я не бачу ніякого розвитку. Чому ми любимо відразу порівнювати себе з французами, іспанцями? Чому ми не порівнюємо себе з хорватами, з поляками? Давайте хоча б до цього рівня піднімемося».

Давайте ми будемо грати, як Іспанія! Давайте, я ж не проти. Але що зроблено для того, щоб грати як Іспанія?», - сказав Головко.