Прес-конференція Андрія Шевченка

Збірна України 8 Листопада, 17:46 1003
Прес-конференція Андрія Шевченка
Сьогодні на НСК «Олімпійський» відбулася прес-конференція головного тренера збірної України напередодні матчу відбору на ЧС-2018 із Фінляндією (12 листопада, Одеса) та товариської зустрічі з Сербією (15 листопада, Харків).

- Ми підходимо до кінця року, проведемо останні матчі в 2016 році. На нас чекає дуже складний відбірковий поєдинок із Фінляндією, - почав Андрій Миколайович.

- У чому причина затримки повідомлення з викликом Коваленка? Та чому Хачеріді не отримав запрошення до збірної?

- Я розмовляв із Женею після останньої гри «Динамо». У нього є проблеми зі здоров’ям. Ми домовилися, що він залишиться в клубі та буде лікуватися. У найближчих двох матчах збірної він не може брати участь через проблему з коліном.

Що стосується Коваленка, то вийшла нестиковка через те, що після матчу у Дніпрі мені потрібно було дізнатися інформацію щодо його стану. Я дав його виклик майже вночі.

- Чому ви викликали Зозулю, який майже не грає у своєму клубі, але не викликали Будківського чи Яремчука, які виступають успішніше?

- Яремчук – талановитий хлопець, який проводить хороший чемпіонат. Ми за ним слідкуємо, він є одним із кандидатів до збірної. Але у нас є кістяк і колектив, з яким ми почали цикл, і я хочу завершити рік із цією командою. У нас є зв’язки, які сформувалися у ході тренувань та ігор. Тренерський склад задоволений гравцями, яких ми викликаємо. Щоб не порушувати позиції, ми викликали саме цю кількістю футболістів.

Мені б хотілося мати більше часу, щоб не лише переглянути гравців, а більше попрацювати в тренувальному процесі. Тому я підняв тему, щоб взимку знайти віконце для збору національної команди та ряду тренувальних матчів. Щоб краще познайомитися з кандидатами, викликати більше гравців та отримати більше інформації щодо їх стану.

- Які завдання ставляться на товариський матч із Сербією?

- Моя відповідь буде прогнозованою – давайте підготуємося до першого матчу з Фінляндією. А перед грою з Сербією буде прес-конференція, на якій я розповім про завдання. Зараз ми повинні підготуватися до Фінляндії, потім будемо говорити про Сербію.

- Баланюк отримав виклик на минулий збір, але цього разу його в списку немає. Як ви перевіряєте, чи готові молоді футболісти виступати за національну команду?

- Це більше аванс, щоб молоді гравці, приїхавши до збірної, познайомилися зі специфікою та нашими вимогами. Якщо молодий гравець добре увійшов у гру, це для нас плюс.

Баланюку ми дали шанс та будемо давати, але з однією умовою – що він буде прогресувати у своєму клубі. Я спілкувався з тренерами «Дніпра» – цьому хлопцеві потрібно додавати.

- Які сильні сторони ви можете виділити у збірної Фінляндії?

- Це непогана команда, яка вміє добре оборонятися. ЇЇ головний тренер провів дуже хорошу роботу, незважаючи на те, що у них випав ряд провідних гравців, у тому числі Єрьоменко, якому заборонили футбольну діяльність із незрозумілих причин. Але команда і без нього грає добре. Нам буде непросто зламати оборону фінів. Ми повинні дуже добре підготуватися, донести нашим футболістам матеріал по нашому супернику.

- Наскільки серйозною проблемою для збірної України є те, що Богдан Бутко сів на лавку в «Шахтарі» з поверненням Даріо Срни?

- Ми давали Бутку шанс грати, коли він був практично без ігрової практики. І він виступив чудово, розуміючи, чого він нього хочуть тренери та партнери. Богдан розуміє схему та структуру нашої гри. Як виконавець, він може виконати ті вимоги, які ми ставимо перед командою.

- А якщо Єрьоменко все-таки отримає виправдувальний вирок та зможе зіграти проти України, ви будете до цього готові?

- Ми будемо готові і до цього. Схема гри збірної Фінляндії не змінюється. Вони використовують п’ять півзахисників, чотири захисника та одного нападника. Ця команда завжди грає з великою кількістю гравців у обороні. ЇЇ сильні якості – непогані контракати та стандартні положення.

- У зв’язку з тим, що у ФФУ часто виникають проблеми з пошуком спаринг-партнерів, як ви ставитеся до ідеї провести матч зірок українського футболу та легіонерів, які грають в чемпіонаті України?

- Моя думка така: якби цей матч, як планувалося, ми б провели 5 років назад, то це було б хороше шоу. А зараз ситуація в українському футболі не дуже сприятлива. Пішов великий відтік футболістів. У нас багато проблем, які ми маємо разом вирішувати та підійматися вгору. І тоді такі матчі будуть актуальні.

- Чи прибув Ракицький до збірної та в якому він стані?

- Ярослав прибув до збірної, він буде сьогодні тренуватися, все нормально. Так, у нього були невеликі проблеми, але на даний момент їх немає.

Хочу сказати, що перед матчами з Туреччиною та Косово Ракицький приїхав до збірної з пошкодженням. Йому зробили МРТ, він хотів залишитися та допомогти команді. Після матчу з Туреччиною ми зідзвонилися, і він сказав, що йому краще та він хоче приїхати до команди. Я поговорив із лікарем, і стало зрозуміло, що Ярослав не встигне відновитися вчасно. Але у Ракицького було величезне бажання приїхати. Це стосується усіх збірників – у них всіх є величезне бажання грати за національну команду

- Здалося, що в матчах із Туреччиною та Косово у другому таймі команда зупинялася. Чи аналізували ви цей момент?

- Так, була така тенденція, ми втрачали контроль над грою. Не виключено, що це було пов’язано з втомою. Сьогодні ми зачепили цю тему, ми повинні більш раціонально вести гру. Сподіваюся, що команда правильно відреагує та виправить цей момент, щоб ми з першої до останньої хвилини контролювали гру так, як хочемо ми, а не як хоче цього суперник.

- Чи можна повністю сказати, що це команда Андрія Шевченка?

- Думаю, що перш за все це команда збірної України. Ми хочемо залишити наше обличчя, щоб команда впізнавалася за стилем гри. У колективі є взаєморозуміння, розуміння того, чого ми хочемо від гравців, що вони мають давати на футбольному полі, та чого хочуть глядачі. І це все має підкріплятися результатом.

- Який результат у паралельному матчі Хорватії з Ісландією вас би задовільнив?

- Найголовніше завдання – вирішити наші проблеми та здобути перемогу. У нас дуже складна група, будь-яка команда може зробити сюрприз, тому недооцінювати нікого не можна. Але, якщо чесно, хотілося б нічию. (Сміється.)

- Після матчу «Дніпро» - «Динамо» Сергій Ребров сказав, що Циганков отримав пошкодження, тому був замінений. У якому він стані зараз? Та як ви вважаєте, молодь потрібно поберегти чи можна одразу кидати в бій?

- Подивимося, як Циганков тренується, оцінимо його фізичний та психологічний стан у тренувальному процесі. Поки у нього проблем немає, він готується. Дай Бог, він нам допоможе.