Леонід Буряк: «Хачеріді та Гармаш не завадили б будь-якій команді»

Збірна України 16 Листопада, 15:40 544
Леонід Буряк: «Хачеріді та Гармаш не завадили б будь-якій команді»
Екс-наставник національної команди розповів про те, що йому подобається в грі нинішньої збірної України, а що - не дуже.

- Поки гра, можливо, не завжди виглядає переконливою, але найголовніше, що збірна бере очки. Філософське питання, яке можна поставити будь-якому вболівальнику: що краще - добре грати і програвати, або погано грати і вигравати? Футбол - така гра, яка для того і придумана, щоб хтось перемагав.

Є проблеми, які тренери добре знають: немає у нас другого ударного форварда, гарного, немає у нас середній лінії. Крім тих, хто грає, я все-таки сподіваюся на Дениса Гармаша, на ряд інших футболістів, які зможуть підсилити збірну. Ми ж не платимо гроші за те, щоб просто подивитися на молодь, вірно? Ми платимо за те, щоб побачити майстрів, що показують якісний футбол.

- Ви говорите, що сподіваєтеся на повернення Гармаша. На ваш погляд, чому він випав зі складу збірної?

- Складно говорити. Я знаю, що у нього є проблеми з коліном... Але знаю, що він кваліфікований футболіст із великим потенціалом. І, вважаю, що такі футболісти, як Хачеріді, як Гармаш, які зараз не потрапляють в збірну, не завадили б будь-якій команді. Може бути, є якісь внутрішні протиріччя? В Україні не так багато кваліфікованих гравців. Молодь же поки ще не проявила себе. Той же Зінченко поки непереконливо виглядає. Звичайно, помаленьку молодь треба підтягувати, вона повинна бути в обоймі. Але вирішувати серйозні завдання повинні серйозні футболісти.

- Ви сказали, що у нас проблема з форвардом. А є хтось, кого поки немає в збірній, але повинен бути? На ваш погляд?

- Кажуть про Романа Яремчука, але йому ще рано на цьому рівні грати.

Ми так можемо зробити «ведмежу послугу» збірній, нанести удар по психології футболіста. Вводити до складу збірної молодь потрібно ніжно і акуратно - всі так починали. Із часів Шевченка і Реброва у нас немає футболіста, який відповідав би рівню основного нападника національної збірної. Так, є Артем Кравець, є інші футболісти, які виступають, в тому числі, і за кордоном, але всі ми хочемо бачити нашу збірну дещо іншою. Втім, Кравця багато критикують, а він забиває в кожному матчі, відчуваючи довіру. Це важливо! Як він грає - неважливо, але крапку ставить.

- Так, можливо, варто всерйоз задуматися про натуралізацію форварда-іноземця, раз у нас готових нападників екстра-класу немає?

- Не можна цього робити - це вб'є наш футбол, я вважаю. А, по-друге, ті, хто і правда міг підсилити нашу команду, вони вже заграні за збірну Бразилії, наприклад (мова про Тайсона з «Шахтаря», - прим.). Я проти - це ненормально.

- Андрій Шевченко перед грою з фінами розповів про те, що хоче влаштувати взимку повноцінний тренувальний збір із контрольними матчами. Наскільки це реально зробити, і наскільки це потрібно саме для збірної?

- Може, і влаштує. Але жодному з тренерів збірної цього поки не вдавалося - ні Буряку, ні Лобановському, ні Сабо. Бувало, просили на день тур чемпіонату перенести - і ніхто цього не робив. На словах представники клубів погоджувалися, а на ділі нічого не відбувалося.

І зазначу, що скептично ставлюся до можливості організувати спаринги. У серйозних команд розклад товариських матчів розписано вперед на 2-3 роки. Ні Німеччина, ні Франція грати з нами не будуть. А проводити матч ми можемо хіба що з Молдовою. А дати об'єктивну оцінку в матчах з подібними командами дуже складно, - розповів Буряк в інтерв'ю NewsOne.