Збірна України Шевченка. 37 гравців, які викликалися в 2016 році

Збірна України 17 Листопада, 17:55 929
Збірна України Шевченка. 37 гравців, які викликалися в 2016 році  | 19-27
«Футбол 24» пропонує згадати всіх футболістів, які викликалися до національної збірної України від моменту призначення Андрія Шевченка на пост головного тренера і завершуючи останнім матчем в 2016 році.

Очоливши збірну влітку 2016 року, Андрій Шевченко почав знайомитися із гравцями і їхніми можливостями. За час, проведений у національній збірній, тренерський штаб Андрія Миколайовича встиг викликати і переглянути 37 гравців. Далеко не всі з них взяли участь в матчах, проте свої виклики вони все ж отримали. За цей час у складі національної команди зіграли 25 футболістів, 4 гравці дебютували в її складі (Соболь, Шахов, Циганков, Бєсєдін). Варто відзначити досить молодий середній вік викликаних Шевченком гравців – трохи більше 25 років.

Для того, щоб отримати більш чітку картину кадрового потенціалу національної збірної за перші півроку Шевченка, пропонуємо поглянути на кількість викликаних гравців на окремих ігрових позиціях.

На позиції воротаря конкуренцію у Пятова не вдалося виграти нікому. Денис Бойко відіграв у єдиному своєму матчі проти збірної Сербії, залишивши місце у воротах в офіційних зустрічах колезі з «Шахтаря».

Флангові захисники, недостача яких останні роки супроводжувала збірну України, викликалися Андрієм Шевченком у загальній кількості 5-ти гравців. До речі, двоє з них так і не вийшли на поле.

Серед центральних захисників опинилося одразу 4 футболісти «Шахтаря». Усі вони отримали свій ігровий час в різній мірі, на відміну від єдиного динамівця Хачеріді, який жодного разу не отримав шансу проявити себе в матчі.

Найменш чисельною за кількістю викликаних гравців виявилася позиція опорного півзахисника. Лише 3 гравці викликалися Шевченком до складу команди, а грав частіше за всіх Тарас Степаненко.

Що стосується позиції центрального півзахисника, то тут вибір у тренерського штабу завжди був чималий. Одразу 9 футболістів запрошувалися до команди, проте лише п'ятеро з них отримали свій ігровий час. Олександр Зінченко взяв участь у найбільшій кількості матчів.

Флангові півзахисники, які викликалися до збірної України за часів Шевченка, всі як один можуть похизуватися участю в поєдинках національної команди. Ніхто не залишився без ігрової практики, а найбільше за всіх її отримав Андрій Ярмоленко, який навіть у товариському матчі вийшов на поле.

Ну і нарешті, статистика викликів і участі в матчах форвардів. Ця позиція є ще однією кадровою проблемою збірної України (разом із флангами захисту), з якою тренерський штаб намагається боротися, запрошуючи молодих кандидатів. Основним форвардом можна назвати Артема Кравця, який демонстрував непогану результативність у команді. Роман Зозуля є його найближчою альтернативою. Андрій Шевченко переглядав і молодих форвардів «Дніпра» Баланюка та Довбика, проте вони поки не готові дебютувати в команді, на відміну від молодого нападника «Динамо» Бєсєдіна, який вийшов на заміну в матчі з Сербією.

Насамкінець, варто підсумувати представництво клубів серед викликаних до збірної України Андрія Шевченка гравців. Окрім 9 легіонерів, які за цей час викликалися в команду, 28 футболістів є представниками клубів УПЛ. Лідером із 11-ма гравцями є донецький «Шахтар», і це не враховуючи 3 футболістів, які виступають у «Зорі» на правах оренди. На другому місці розмістилося київське «Динамо», проте варто зазначити, що не так багато з них брало участь в матчах команди під керівництвом Шевченка.

Олександр Москаленко