В Україні з'явиться футбольна прокуратура

Футбол України 20 Листопада, 09:59 440
В Україні з'явиться футбольна прокуратура
Президент Федерації Футболу України Андрій Павелко прояснив ситуацію щодо розслідування поєдинку «Гірник-Спорт» - «Іллічівець», попутно згадавши про закон про корупцію в спорті.

- Коли почне діяти закон про корупцію?

- Закон не може сам по собі діяти в державі, де необхідна справедливість. Преференції закону, в першу чергу, необхідні і справедливі суди, і покарання. Щоб будь-які дії проти законів України були припинені. Цей закон вперше дозволить карати людей за договірні матчі, підкупи суддів, команд і т.д. Це все має нести кримінальну відповідальність. Цей закон дозволяє нести не тільки пряму міру покарання, але і превентивну міру для роботи з юними футболістами, молодіжними командами, щоб запобігти подібним антіфутбольним діям.

- Матч «Гірник-Спорту» з «Іллічівцем» був нібито договірним. Розслідування йде?

- Так. Для цього є Комітет етики та чесної гри, для цього є органи футбольного правосуддя, і офіційні органи розслідування. Найближчим часом ми представимо і назвемо систему футбольної прокуратури. Я оголошував про те, що нам необхідний генеральний прокурор в області футбольного правосуддя, і нам необхідний той чоловік, який буде вести відповідальність у договірних або корупційних діях у футболі.

- Є імена винних?

- Це все питання саме цих органів. Вважаю, що завжди необхідно, щоб за свою специфіку відповідали спеціалізовані люди, які відповідають за даний напрямок. На це питання повинні відповідати органи, які несуть за це відповідальність.

- Коли чекати результатів?

- Для всього потрібен час. У тому числі і на прийняття рішень. Повірте мені, що історія в сучасному футболі не горить, історія зберігається. Вона має структуру фіксування всіх фактів. Навіть якщо сьогодні ті чи інші події, або учасники подій уникають відповідальності, то сьогоднішнє право і юриспруденція говорить про зворотне. Ті факти, які були зафіксовані, можуть мати наслідки через час, для того, щоб винні все-таки були покарані. Головне, щоб ці покарання дали превентивну міру юним гравцям не зв'язуватися з протизаконними діями в футболі. Дуже важливі ті заходи, які ми приймемо вперше в історії українського футболу. Моє завдання, щоб в українському футболі був Fair Play. І ті суб'єкти українського футболу, які сьогодні представляють його, мали можливість бути рівноправними для того, щоб у них були законні можливості демонструвати свою спортивну майстерність, а не антифутбольні дії, - наводить слова Павелка Footboom.