«Динамо» блокує «Наполі». Огляд італійської преси

Динамо Київ 24 Листопада, 09:35 875
«Динамо» блокує «Наполі». Огляд італійської преси | 19-27
Уважний Рудько, командувач Віда та Бєсєдін, який відмовлявся боротися.

Головний тренер «Наполі» Мауріціо Саррі на прес-конференції по закінченні матчу Ліги Чемпіонів проти київського «Динамо» міркував про те, як непросто було його підопічним налаштуватися на матч, після ранніх 3:3 в Стамбулі знаючи, що в математичному сенсі між нічиєю та перемогою для його команди не існує різниці, якщо зважати лише на сам вихід з групи. У схожому, «математичному» настрої були витримані і звіти італійської преси про матч, про саму гру закликаючи скоріше забути.

«Одного очка буде досить для виходу» - повідомляє заголовок на сайті Tuttosport. «Команда Саррі була позбавлена іскри. Вирішальною стане остання гра проти «Бенфіки» - доповнено в підзаголовку. «Наполі» не досяг більшого, ніж 0:0 проти київського «Динамо», і нині йому доведеться боротися за вихід в плей-офф Ліги Чемпіонів в останньому матчі в Португалії проти «Бенфіки». Одного очка вистачить для проходу, проте сьогоднішній виступ не заспокоїв вболівальників, які свистіли на адресу команди по закінченні матчу».

Перший з двох невеличких абзаців оповідає про перший тайм і починається словами «Повільний Наполі». «У першому таймі «Наполі» був позбавлений іскри. Незважаючи на це, Мертенс іноді опинявся перед воротами, але в обох випадках Рудько реагував добре. Оборона українців здавалася небездоганною, однак проблеми команда Саррі відчуває скоріше в центрі поля, ніж в атаці. Де м'яч пересувається надто повільно і без будь-якої ініціативи від Гамшика ніхто не здатний підвищити швидкості».

В абзаці ж про другий тайм під назвою «Маноло Габбьядіні намагався» можна прочитати: «Друга половина почалася шансом для «Наполі» з ударом Гамшика. Однак потім гра знову повернулася до того, що ми бачили в першому таймі: господарі атакують, але без великих ідей. Тож Саррі випустив на поле більш міцного фізично Маноло Габбьядіні і прибрав з поля одного з найгірших, Лоренцо Інсіньє. Лише Габбьядіні розбудив «Наполі» двома небезпечними ударами. Наполі вже не здатний жалити»- одразу переходить до сухого висновку журналіст.

У заголовку статті на сайті Gazzetta Dello Sport також йшла мова про результат, який буде потрібен в Ліссабоні. А в статті - про непотрібність перемоги після стамбульського результату. Загалом ж журналіст Джанлука Монті закликав якнайшвидше забути про виступ «Наполі» в цьому матчі, особливо в першому таймі. «Закритий і позбавлений емоцій матч закінчився нічиєю, якій не радів ніхто». В описі подій, названому «нуль небезпеки», також згадується про свист вболівальників після фінального свистка, оскільки «на останніх хвилинах лише гості намагалися перемогти, через ситуацію в групі».

«З його 4-3-3 Ребров зробив дуже мало в завершальній стадії, оскільки якість українських атакерів без сумніву не є високою. Тактичні зміни і настрій суперників обіцяв високі швидкості, і хоча б в першу чверть години емоцій вистачало, завдяки натхненню синього тризуба (Мертенс двічі був зупинений відчайдушними діями Рудька) і проривів з правого флангу грізного Ярмоленка, який часто ускладнював життя Гуляму. І найбільша небезпека надходила саме з цього флангу, оскільки Ярмоленко не відпрацьовував в обороні з Лоренцо Інсіньє, і «Динамо» ризикувало пропустити з ударом здалеку Гамшика. Однак «моделі Удіне» і в Неаполі не вистачало присутності в штрафному і, як і на «Дачія Арені», ми пішли на перерву без серйозних шансів забити».

«Маноло Габбьядіні намагається» - не відрізняється оригінальністю підзаголовок наступного абзацу. «Як і на «Фріулі», «Наполі» намагався почати тайм з ударів по воротах, і, як і в суботу, під керівництвом Лоренцо Інсіньє. Він прорвався в центр, змусив Морозюка нервувати і налякав Рудька, який здійснив добрий сейв після удару з-за меж штрафного Лоренціні і відмінно відбив фірмовий удар Гамшика. «Динамо» все ще не виглядало командою, яка намагається заволодіти ініціативою, нарешті дещо увімкнувшись за допомогою Сидорчука, свого найобдарованішого півзахисника. На щастя для Саррі, Кулібалі був звичною захисною скелею. А Маноло Габбьядіні був єдиним, хто грав за тренера. Нападник двічі завдавав удари по воротах протягом однієї хвилини з націленістю, незнайомій іншим «синім»... «Динамо» було зобов'язане перемагати і пішло вперед, Рейна викликав тремтіння на «Сан Паоло», втративши простий м'яч. йому пощастило, що розплата не настала».

La Repubblica виставив оцінки гравцям обох команд, причому найвищу з поставлених - 6.5 - серед гравців «Наполі» отримав лише один - Марек Гамшик. А серед гравців «Динамо» - одразу п'ятеро. Сейви Артема Рудька названі «вирішальними», а виходи - добрими. Життя Миколи Морозюка проти «примари Лоренцо Інсіньє» - дуже простим, а виступ проти Мертенса, який надалі змістився на його фланг - теж добрим. «Один з кращих динамівців» Домагой Віда «командував обороною за допомогою досвіду і зваженого керівництва». Сергій Рибалка «стояв на шляху опонентів, особливо в другій половині». А Андрій Ярмоленко «вирізнявся завдяки сплескам, хоча все ще не демонструє свій талант повною мірою». При цьому виступи Віктора Циганкова («розчарував») і Артема Бєсєдіна («залишався ізольованим і практично відмовлявся боротися») були визнані найгіршими з оцінкою 5.

У звіті ж про матч (в заголовку якого йшла мова про безідейність «Наполі» і згадувалося про «Бенфіку») Джакопо Манфреді саркастично заявляв, що «колекціонування кутових (17) хлопцями Саррі виявилося недостатньо для того, щоб здивувати українців». «Матч був тривалим стражданням. «Наполі» не знайшов правильну гру в перші півгодини, в які українцям було важко проти швидкості Мертенса і Лоренцо Інсіньє і зупинився на ускладненні життя суперника без знаходження гострих закінчень». Манфреді вкотре згадує про відсутність Аркадіуша Міліка (без якого було «забагато непотрібних кросів проти Хачеріді і Віди, які перегравали форвардів»), про недостатню винахідливість в пошуку альтернативних шляхів. І ударів здалеку було недостатньо для того, щоб переграти уважного Рудька. «А, зрозумівши натяк, «Динамо» зімкнуло ряди, і «Наполі» почав страждати. Особливо через поганий рух без м'яча». А в абзаці, який присвячений другому тайму, йдеться про Маноло Габбьядіні і про захоплення Мертенса, Інсіньє і Гамшика індивідуальною грою.

Про що йшлося в заголовку статті на Corriere Dello Sport, ви, напевно, вже здогадалися. У звіті також згадують про «незнаходження правильного шляху», добрий початок «Наполі», але подальшу втрату динаміки та мобільності, чим скористалася українська оборона. Лише в другому таймі «Наполі увімкнув турбо-двигун» і створив удар Гамшика, прорив Кальєхона «в останню мить зупинений підкатом Хачеріді» і удари Маноло Габбьядіні, «що не змінили результат».

Регіональний ж сайт Il Mattino назвав звіт про матч словами «Динамо» блокує «Наполі», кажучи і про «Адзуррі», які зламалися проти оборони «Динамо». А в тексті Роберто Вентре згадав про «непотрібні 17 кутових», свист вболівальників і «емоції, що сягали нуля». Відзначаючи впевнену і уважну гру Рудька і занадто повільне перекочування м'яча футболістами «Наполі».