Перша ліга: ПФЛ пропонує новий календар

Футбол України 24 Листопада, 16:18 1038
Перша ліга: ПФЛ пропонує новий календар | 19-27
Багато ігор останніх турів перед зимовою перервою в першій і другій лігах пройшли в мороз і на засніжених полях.

ПФЛ планує зробити свої змагання більш привабливими для клубів і глядачів та пропонує реформувати календар першої ліги наступного сезону, пиши «Спорт-Экспресс в Украине».

У преамбулі нового проекту йдеться, що в останні роки осіння частина змагань ПФЛ завершувалася в середині листопада. Зазвичай в цьому місяці проводилось три тури при середній температурі +7. У цьому році в результаті форс-мажору учасники змагань зіткнулися з численними труднощами з підготовки стадіонів під час проведення матчів останніх двох турів перед перервою.

Адміністрація ПФЛ направила на адресу клубів проект принципово нового формату складання плану-календаря на сезон-2017/18 з розрахунку проведення чемпіонату в 34 тури. Почати турнір пропонується одночасно з прем'єр-лігою - 29 липня.

Базові дні в основному збігаються, але перша ліга гратиме і по буднях, коли в прем'єр-лізі утворюються паузи, викликані іграми збірних. Фінішує перший круг в першій лізі 17 листопада. На канікули, можливо, підуть не всі. 29 листопада - базова дата чвертьфіналу Кубка України, в якому цілком вірогідна поява клубів першої ліги (зараз їх у чвертьфіналі рівно половина - четверо). Друге коло стартує 24 березня і завершиться 16 червня.

Відразу вказуються переваги і недоліки.

ПЕРЕВАГИ

1. Рівна кількість турів в осінній (перше коло - 17 турів) і весняній (друге коло - 17 турів) частинах змагань.

2. Максимальне використання кліматично сприятливих умов для проведення змагань в літні місяці року.

3. Три з чотирьох турів в будні припадають на час року, коли світловий день дозволить починати домашні матчі після 18.00.

4. Менш щільний календар осінньої частини змагань.

5. Менша кількість турів у листопаді.

НЕДОЛІКИ

1. Більш щільний календар весняної частини змагань.

2. Збільшення паузи між осінньою та весняною частинами змагань.

3. Неможливість проведення матчів плей-офф між першою лігою і УПЛ.

4. Останній тур і матчі плей-офф між першою і другою лігами збігаються з часом проведення ЧС-2018.

5. Мало часу на підготовку для команд, які вийдуть в УПЛ

Останній недолік, як нам здається, найбільш істотний. Клуби першої ліги, які підвищаться в класі, в наступному сезоні ставляться в явно невигідне становище порівняно з тими, хто грав і залишився в прем'єр-лізі. Вона-то фінішує не 16 червня, а 27 травня - на три тижні раніше за першу.

Та й просто часу на відпочинок і підготовку недостатньо - всього близько місяця. Здається, не варто прив'язуватися до рівної кількості турів в осінній і весняній частинах турніру. Краще раціональніше використовувати будні дні в теплу пору року - в основному, в серпні та вересні. Втім, це вирішувати клубам ПФЛ.

Їх представникам запропоновано ознайомитися з зазначеним проектом. Обговорення його відбудеться на найближчому засіданні Ради ліг 5 грудня.