Очікування від суддівства в 16 турі УПЛ: Чи обійдеться без скандалів?

Футбол України 25 Листопада, 21:26 531
Очікування від суддівства в 16 турі УПЛ: Чи обійдеться без скандалів?
Пропонуємо вам анонс суддівських призначень на матчі 16 туру Української Прем'єр-ліги.

Викажемо боязку надію: можливо в 16 турі не буде скандальних рішень. Адже практично всі рефері, призначені судити в найближчі суботу та неділю не демонстрували схильностей до помилок в нинішньому чемпіонаті. Хоча, певні сумніви присутні і про їх причини – нижче.

Робота арбітрів в 15 турі була відверто поганою. У чотирьох з шести матчів судді або помилялися або приймали спірні рішення. Можливість такого розвитку подій Євро-Рейтинг прогнозував в минулому превью. Причини можливих проблем лежали на поверхні: фізична і/або психологічна готовність більшості тих рефері була на невисокому рівні.

З нинішніх призначень сумнівним здавалося лише одне – Іван Бондар на матч «Сталь» - «Ворскла». Його середній рейтинг «впливу» за підсумками п'яти матчів склав 3,25 балів. А всі оцінки розташувалися в коридорі від 3,00 до 4,00 балів, що відповідає ступеню впливу арбітру на матч від «середнього» до «вище середнього».

Очікування від суддівства в 16 турі УПЛ: Чи обійдеться без скандалів? - фото 1

Із загальних зауважень до суддівства Бондаря – занадто часта фіксація порушень і жорсткість в покараннях: в п'яти матчах чемпіонату пред'явлено двадцять вісім жовтих і одна червона картка, що перевищує середні показники Прем'єр-ліги. При цьому лінія поведінки не завжди витримується і за одні і ті ж порушення гравець може отримати «гірчичник» або усне зауваження. А іноді порушення буде просто залишено без уваги.

Що стосується четвірки «в рюкзаку», то вона отримана за матч «Чорноморець» - «Олімпік», коли Бондар заплутався, то не призначаючи пенальті то зараховуючи сумнівні голи. Втім, той матч відбувся ще в серпні, після чого явних претензій до роботи Бондаря не було. Тим більше, в цьому сезоні зі Сталлю Іван майже зріднився: в п'ятнадцяти турах він двічі обслуговував ігри цієї команди як головний арбітр, ще два рази виступав в якості запасного. Швидше за все, ексцесів трапиться не повинно, однак сам стиль роботи рефері не дає приводу бути в цьому абсолютно впевненим.

Друге питання по призначенню виникло буквально сьогодні. У зв'язку з проблемами зі здоров'ям у наймолодшого арбітра Прем'єр-ліги Миколи Балакіна, матч «Дніпро» - «Шахтар» повинен буде обслуговувати Ярослав Козик.

Ярослав – досить молодий рефері, який встиг добре зарекомендувати себе. Крім Прем'єр-ліги він активно залучається УЄФА, поки, переважно, до роботи на молодіжних турнірах. Як і Бондар, досить суворий в плані винесення рішень, при цьому особливо не «ліберальничає» і в європейських матчах.

Очікування від суддівства в 16 турі УПЛ: Чи обійдеться без скандалів? - фото 2

За тиждень Козик повинен буде відпрацювати в трьох іграх, що досить складно для арбітра. Основна проблема – зуміти зберегти концентрацію протягом усього матчу. Саме неуважність або неправильно зайнята позиція завадила Ярославу побачити гру рукою в попередньому турі чемпіонату. Чи зуміє він налаштуватися належним чином на цей раз і чи не позначиться втома на його діях, відповість тільки сама гра. Однак, в матчі двох непримиренних суперників, якими є «Дніпро» і «Шахтар», помилки дійсно можливі.

Решта рефері, які мають судити в 16 турі, грубими помилками не запам’яталися. Їх середній рейтинг досить високий, а Кутаков, Труханов і Можаровський входять до п'ятірки судій, що мають найменший вплив на гру.

Очікування від суддівства в 16 турі УПЛ: Чи обійдеться без скандалів? - фото 3

Відповідно до методики оцінки арбітрів, чим вище бал, тим більше рішення рефері впливали на кінцевий результат поєдинку. І тим нижче якість його суддівства.

Рейтинг впливу арбітрів – оцінка ступеня впливу суддів на кінцевий результат матчу. Оцінювання проводиться на основі інформації про прийняті арбітром під час гри рішення: призначені штрафні, пенальті, винесені попередження, зараховані або скасовані голи та ін.

Рейтинг розраховуються за результатами кожного туру чемпіонату України. Розрахунок проводитися за методикою Рейтингового агентства Євро-Рейтинг за аналітичної, інформаційної та графічної підтримки Media Team.