Ігор Суркіс: «Футболісти нинішнього «Динамо» трохи розбалувані. В тому числі, і мною»

Динамо Київ 28 Листопада, 17:51 745
Ігор Суркіс: «Футболісти нинішнього «Динамо» трохи розбалувані. В тому числі, і мною»
Президент київського «Динамо» поділився своїми враженнями від документального фільму «Лобановський назавжди», а також прокоментував ситуацію з омолодженням команди.

- Хоч я і брав участь в зйомках цього фільму, сьогодні побачив його вперше. Фільм мені дуже сподобався! По-перше, сподобався хронікою, а, по-друге, тим, що там все показано об'єктивно, немає нічого надуманого, нікого не вихваляють - показано все саме так, як було. Якщо, наприклад, на першому етапі становлення «Динамо» 70-х поруч із Лобановським завжди на рівних був Базилевич, то у фільмі так про це і сказано. Найголовніше - це правда, яка буде донесена до наступного покоління. Вважаю, що фільм вдався. Подивимося, які будуть про нього відгуки з боку уболівальників після того, як він вийде в прокат. І тоді вже можна буде зробити об'єктивну оцінку.

Вважаю, що фільм «Лобановський назавжди» випущений дуже вчасно - напередодні 90-річчя київського «Динамо». Ініціатива його створення виходила не від нас, але протягом цих двох років ми допомагали, чим могли, намагалися робити все для того, щоб цей фільм вдався.

Найголовніше, що ми шануємо і пам'ятаємо цю велику людину. І при цьому, не сумніваюся, що тема Лобановського ще довго не буде вичерпана і має ще вивчатися футбольними експертами. Валерій Васильович був феноменом. Йому вдавалося створювати супер-команди, не маючи під рукою супер-зірок. Остання така команда створювалася ним на моїх очах. Ті ж хлопці, які в Кубку УЄФА поступилися «Ксамаксу», рівно через рік грали в чвертьфіналі Ліги чемпіонів. А ще через рік ця команда вже була в півфіналі Ліги чемпіонів. Лобановський знав, що робить.

Також відзначу, що сьогодні на прем'єрі були присутні відразу три президенти України. Це дорогого коштує! Кожен із них мав відношення не просто до Лобановського, а взагалі до становлення українського футболу. Не будь Леоніда Макаровича Кравчука, може, і не було б незалежної України. Леонід Данилович Кучма всіма силами допомагав українському футболу ставати на ноги і розвиватися. Саме при ньому наш футбол вийшов на новий рівень. Віктор Андрійович Ющенко теж підтримував український футбол, відвідував матчі «Динамо», «Шахтаря», збірної України, відкривав стадіон у Харкові після реконструкції. У Петра Петровича Порошенка ситуація зараз неймовірно складна: в країні йде війна. Але він знаходить час і для того, щоб приділяти час українському футболу, який повинен залишатися для наших людей віддушиною. Я вдячний всім президентам України, які сьогодні прийшли на прем'єру цього фільму.

- Чи можна з цього фільму зробити висновок про те, яким чином «Динамо» може виграти Лігу чемпіонів?

- Висновки про те, як виграти Лігу чемпіонів, повинні робити тренери. Але я вважаю, що цей фільм повинен стати навчальним посібником в наших дитячо-юнацьких спортивних школах, щоб підростаючі футболісти розуміли, в якому клубі вони займаються, тренуються, виступають. Це буде прищеплювати хлопцям патріотизм. Хотілося б, щоб ці слова почули всі в нашій школі - починаючи від її директора і закінчуючи тренерами. Багато нинішніх хлопчаків навіть не знають, хто такий Лобановський. У них перед очима «Ліверпуль», «Баварія», «Манчестер Юнайтед». Тому їм потрібно показувати те, що було в минулому. Тоді у нас буде і сьогодення.

- Сьогодні на прем'єрі була присутня перша команда. Як думаєте, перегляд цього фільму може якось вплинути на їхнє ставлення до роботи, на їх мотивацію, про нестачу якої останнім часом так багато розмов?

- Повторюся, я взагалі не розумію, що значить «немає мотивації». Цей фільм треба роздати як навчальний посібник не для першої команди, а для дітей, які приходять в нашу дитячо-юнацьку футбольну школу. А ще для хлопців з «Динамо» U-19, які ось-ось почнуть стукати в двері першої команди.

А футболісти нинішнього «Динамо» вже трохи розбалувані. В тому числі, і мною... Але ми зараз все приведемо в порядок. Ми їм швидко піднімемо мотивацію, повірте мені. Якщо людиною втрачена мотивація, значить в київському «Динамо» він грати не буде. Це перше. Друге. Кажуть, грошей багато не буває, але у мене складається таке враження, що деякі футболісти вже і за гроші грати не хочуть. Втім, претензії у мене є далеко не до всіх.

Єдине, що я можу сказати: та перебудова, яку почав Сергій Станіславович Ребров, була запізнілою. Мене вже звинувачують у тому, що я дав вказівку перебудовуватися у вересні, по ходу сезону, але я нічого такого не говорив: я ставив завдання вийти з групи Ліги чемпіонів. А ось про те, що має сенс починати вводити до складу молодь навіть із ризиком провалу сезону, ми з Сергієм Станіславовичем говорили ще в червні, розуміючи, що зробити гучні придбання нам не вдасться. Під «гучними трансферами» я не маю на увазі Роналду або Суареса - я маю на увазі футболістів, які значно сильніше тих, хто зараз є в нашому складі. І ось таких виконавців зараз запросити в «Динамо» практично неможливо. Якщо тільки не платити величезну транфсерную суму та підписувати контракти на величезну заробітну плату. Вважаю зараз недоцільним платити такі гроші футболістам за те, щоб вони грали в сезоні 2-4 матчі з «Шахтарем» і два матчі з командами, які посідають третє місце. Всі кричали про сенсацію, про те, що «Зоря» буде на високому місці. Але «Зоря» буде на тому місці, на якому вона буде. І «Динамо» буде на тому місці, на якому буде. Якщо ми в цьому сезоні не виграємо золоті медалі (повірте, не дивлячись на поточну турнірну ситуацію, ми за них поборемося!), то в сезоні наступному знову включимося в чемпіонську гонку. Так, нам треба посилюватися, і наша селекційна служба в цьому напрямку працює, але посилюватися треба тільки тими футболістами, які сильніші за наших нинішніх, - наводить слова Ігоря Михайловича Dynamo.kiev.ua.