Сергій Макаров: «Підігрів поля коштує понад одного мільйона гривень»

Футбол України 1 Грудня, 13:55 615
Сергій Макаров: «Підігрів поля коштує понад одного мільйона гривень»
«Динамо» та «Шахтар» так і не зіграли свої матчі 1/4 фіналу Кубку України.

Негода знову внесла корективи в український футбол. Два кубкові матчі не відбулися через погані погодні умови. Раніше снігопади змусили відкласти аж п'ять поєдинків у першій лізі. Як вирішити цю проблему. Про це - у розмові з Сергієм Макаровим, президентом ПФЛ.

- Що треба зробити для того, щоб подібні форс-мажори не перешкоджали проведенню футбольних матчах на теренах України?

- Передусім треба поліпшити інфраструктуру клубів. На жаль, обмаль першолігових чи друголігових клубів мають підігрів полів. Таким щастя володіють лише ті команди, які виступали в елітному ешелоні - «Іллічівець», «Оболонь». Все-таки підігрів поля - це обов'язкова умова для участі у Прем'єр-лізі. Якщо ми висунемо подібні умови представникам інших дивізіонів, то вони фінансово не зможуть вижити.

- Скільки коштує підігрів поля?

- Ціни кусючі. Лише плівка, якою накривають газон, вартує триста тисяч гривень. Ну а підігрів коштує понад одного мільйона гривень.

- У Першій та Другій лігах стадіони не мають дахів над трибунами. Чи визнаєте, що на наших аренах у холоднечу некомфортно як футболістам, так і глядачам?

- Так, це правда. І проблема в тому, що більшість стадіонів є комунальною власністю міст, тому президенти клубів не мають стимулу вкладати гроші в підігрів поля чи у будівництво трибун, адже це чуже для них майно.

- Можливо, варто змінити календар з огляду на суворі кліматичні умови в Україні?

- Так, цей варіант ми вже запропонували клубам. Є ідея у вересні чи в жовтні провести по два матчі на тиждень, щоб на початку листопада завершити змагання. Однак, ця ідея також матиме негативні наслідки, бо Україна житиме без футболу майже п'ять місяців - від листопада до березня. Утім, остаточне рішення за учасниками.