База «Динамо» приймає Фінальні ігри «Кубку Героїв АТО»

Динамо Київ 1 Грудня, 18:29 658
База «Динамо» приймає Фінальні ігри «Кубку Героїв АТО»
1 грудня на навчально-тренувальній базі ФК «Динамо» Київ у Конча-Заспі відбулося урочисте відкриття Фінальних ігор регулярного чемпіонату «Ліги учасників АТО» на «Кубок Героїв АТО».

Матчі турніру, у якому цього року взяли участь 42 команди, проходили на футбольних полях Києва, Львова, Харкова, Дніпра, Миколаєва та Вінниці.

16 кращих за підсумками чемпіонату колективів протягом чотирьох днів визначать володаря головного трофею змагань. Отже, боротьбу за «Кубок Героїв АТО», який протягом року буде зберігатися у збройній частині – переможниці турніру, поведуть:

Від Ліги учасників АТО, група «Південь»: 73-й Морський центр спеціального призначення ЗСУ (м. Миколаїв), 79-а Бригада ВП ЗСУ (м. Миколаїв), Національна гвардія в/ч 3039 НГУ (м. Миколаїв);

Від Ліги учасників АТО, група «Північ»: ФК «Десна» ЗСУ (Чернігівська область), ФК «Зеніт» ЗСУ (м. Золотоноша, Черкаська область);

Від Ліги учасників АТО, група «Захід»: ФК «Легіон НАСВ» ЗСУ (м. Львів), ФК «Рівне АТО» ЗСУ (м. Рівне), ФК «Західний кордон» ДПСУ (м. Львів);

Від Ліги учасників АТО, група «Центр»: ФК «Ягуар» НГУ (м. Калинівка, Вінницька область), ФК «Дика качка» ЗСУ (м. Вінниця);

Від Ліги учасників АТО, група «Схід»: ФК «Ворскла АТО» НГУ (м. Полтава), ФК «Булат» ЗСУ (м. Харків);

Від Ліги учасників АТО, група «Київ»: ФК «SB team» ЦУ СБУ (м. Київ), ФК «Київський Авангард» ЗСУ (м. Київ), ФК «Українці-Разом!» волонтери та учасники АТО (м. Київ), ФК «Меридіан» ЗСУ (м. Київ).

Урочистий старт фінальному турніру дали керівники Міністерства оборони, Збройних сил, Служби безпеки, Державної прикордонної служби, Федерації футболу України, Громадської спілки «Всеукраїнське об’єднання учасників АТО «Українці разом!».

Перший віце-президент Федерації футболу України Вадим Костюченко свій виступ розпочав із привітань учасникам турніру від президента ФФУ Андрія Павелка, наставника національної збірної Андрія Шевченка та гравців головної команди країни. Вадим Костюченко розповів, що з 2015-го року Федерація футболу стала надійним партнером Збройних сил України та захисників Вітчизни. Першим кроком, який зробила ФФУ у цей непростий час, – була передача 20 квартир Міністерству оборони для родин воїнів АТО, які загинули в зоні бойових дій. Ключі від житла їм вручив Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України. Минулого року Федерація доклала максимум зусиль, щоб Головний військовий клінічний госпіталь отримав сучасне обладнання. На сьогодні Федерація відновила спортивно-реабілітаційний центр шпиталю, для якого були придбані нові тренажери. Наступного року планується додаткове придбання найсучаснішого діагностичного обладнання.

Щодо підтримки турніру з боку національної асоціації, то, як зізнався Вадим Костюченко, Федерація футболу України не могла залишитися осторонь змагань, оскільки на власному досвіді розуміє, наскільки важливими є подібні ініціативи в плані реабілітації та соціалізації учасників АТО, а також можливості спілкування та налагодження дружніх відносин різних військових підрозділів, різних силових відомств. «У 2016-му році до Федерації футболу України прийшли волонтери із громадського об’єднання «Українці разом». Ми повністю підтримали ініціативу щодо можливості психологічної реабілітації воїнів на футбольному полі. Підтримали, адже представники Федерації разом із футболістами, тренерами, ветеранами футболу у 2015-му році відвідували зону АТО. Спілкувалися, грали у футбол з нашими бійцями, й на власні очі переконалися, що це потрібно. Для нас підтримка цього турніру – не громадське навантаження, а велика честь. Наш перший крок – замовлення у одного із кращих італійських виробників футбольних кубків, який виготовляє їх для найвідоміших клубів Європи, цього красеня-кубку, який побував на всіх зональних етапах змагань і за який будуть змагатися учасники турніру», – відзначив перший віце-президент ФФУ.

Розповів Вадим Костюченко й про прохання бійців, з яким вони звернулися до Федерації футболу, під час одного із візитів делегації ФФУ у зону АТО. «Саме захисники нашої держави звернулися до нас із проханням допомогти дітям-переселенцям, які були змушені залишити свої рідні домівки. Зі свого боку, Федерація футболу України зробила все можливе, аби 12 000 дітей-переселенців взяли участь у наших заходах. Ми зробимо все, аби наступного року в дитячому таборі «Артек», який переїхав з анексованого Криму, була футбольна зміна для цих дітей. Хочу подякувати вам, та передати вітання від наших футбольних-волонтерів – Романа Зозулі, Андрія Ярмоленка, Артема Федецького, Мирона Богдановича Маркевича, який буде присутній на вирішальних матчах турніру».

Слова подяки від учасників та гостей турніру лунали й на адресу ФФУ, яка надала всебічну підтримку чемпіонату.

У четвер, 1 грудня, пройдуть матчі 1/8 фіналу турніру, 2 грудня – чвертьфінальні поєдинки, 3-го – відбудуться півфінальні зустрічі, а у неділю, 4 грудня – матч за третє місце та фінальний поєдинок турніру.