Артем Франков: «Сороконіжки», що дозволяють нормально триматися на слизькому газоні, вже скасували?»

Динамо Київ 1 Грудня, 19:01 543
Артем Франков: «Сороконіжки», що дозволяють нормально триматися на слизькому газоні, вже скасували?»
Член виконкому ФФУ поділився своєю думкою з приводу скасування чвертьфінальних матчів Кубка України в Полтаві й Охтирці.

«Кілька слів стосовно необхідності самого скасування матчів. «Шипи бутс не входять у газон» - а точно повинні? «Сороконіжки», що дозволяють нормально триматися на слизькому газоні, вже скасували? Я, вибачте вже такий ліричний відступ, все-таки не зовсім розумію, що сталося з футболом і футболістами. Пригадується в першу чергу заледенілий матч «Динамо» - «Фіорентина» в 89-му... А скільки футболістів травмувалося там, хотілося б знати?! Не чув про таких. Проблема «Динамо» була в кричущому прорахунку зі взуттям, через що дружини зі стадіону бігли додому за «сороконіжками» - але теплолюбні італійці відчували себе цілком стерпно. Та взагалі питання істерик з приводу здоров'я не стояло! Що сталося потім - футболісти стали більш крихкими і вибагливими? Або просто більш дорогими?!

Грали і на снігу, грали і в бруді - скрізь грали. Сніг з поля прибрали - що ще там? Крижана кірка. І?..

Зрештою, вікопомний матч «Динамо» - «Шахтар», коли Ісмо Бангура зробив дубль, зіграли на ледь вичищеному газоні, куди по ходу гри накидувало снігу - хто від цього зламався або відморозив собі яйця?! Класний футболіст проявить свою перевагу в будь-яких умовах!

З іншого боку, Правило гри 5 однозначно покладає на головного арбітра відповідальність не тільки за прийняття рішення грати/не грати, а й на всі наслідки, пов'язані з цим - зокрема, через травму гравців. Тут матерія тонка.

У конкретному полтавському випадку, можливо, варто було розглянути варіант з екстреним перенесенням гри на стадіон «Ворскла» - заздалегідь, Адже форс-мажор мав стати очевидним ще напередодні...

Гаразд, дійсно потрібно пильно вивчити питання, а потім вже виносити свої вердикти. Можливості помацати поле у мене не було, так що утримаюся від подальших коментарів. Слово за КДК - якщо, звичайно, всі сторони не домовляться мирно, взаємно компенсувавши претензії», - наводить слова Франкова Matchday.