Артем Франков: «На порядку денному дві натуралізації - Марлоса й Ісмаїлі»

Збірна України 2 Грудня, 16:48 828
Артем Франков: «На порядку денному дві натуралізації - Марлоса й Ісмаїлі»
Член виконкому ФФУ розповів про проблеми натуралізації футболістів для збірної України.
«Раніше на кону стояв Тайсон, але його чомусь перехопила збірна Бразилії. Продовжую вважати, що для нас це втрата, невикористана можливість. Теза «навіщо, у нас і без того непогана конкуренція в команді» у мене не викликає нічого, крім глухого роздратування - це для прес-конференції, а не для справи.

Зараз на столі або, якщо завгодно, на порядку денному дві натуралізації - Марлоса до кінця року й Ісмаїлі трохи згодом, про Мораєса якось не доводилося чути останнім часом... Не займемося цим питанням - знову займуться інші, і не обов'язково доброзичливі. Легіонерів прийнято активно звинувачувати в корисливості - мовляв, що Марлос, що Ісмаїлі в збірну України безкоштовно не підуть, їм ще по мільйону мінімум відслинити доведеться в якості підйомних. Ну що тут скажеш? По-перше, якщо справа йде так, то у волі ФФУ в будь-який момент перервати переговори. По-друге, бразильці «Шахтаря» - люди не бідні. По-третє, в збірній як мінімум отримують преміальні, і я не чув, що якийсь український футболіст показово від них відрікся, попросивши витратити на дітей, наприклад! Чужих, зрозуміло.

Власне, Андрій Шевченко формулює досить чітко і відповідально, з цим погоджуються всі - нехай гравець спочатку отримає український паспорт, а потім я на загальних підставах вивчу його потенційну користь для збірної. Ну а я продовжу: якщо хтось із ФФУ продовжить переговори і злегка посприяє прискореному українському громадянству когось із вищезазначених гравців (ну як у нас грузинських експертів підписували!), то це буде порушенням чогось і приводом для чергового галасу?» - наводить слова Франкова Sport.ua із посиланням на журнал «Футбол».