Експерт: «Пенальті? В тому епізоді порушував правила Дерліс»

Динамо Київ 7 Грудня, 11:43 674
Експерт: «Пенальті? В тому епізоді порушував правила Дерліс»
«Динамо» - «Бешикташ» - суддівський аналіз матчу від Мирослава Ступара.

Експерт, екс-арбітр ФІФА Мирослав Ступар проаналізував рішення суддівської бригади матчу «Динамо» – «Бешикташ», у відповідності до яких у ворота турецької команди був призначений одинадцятиметровий удар, гравцям «Бешикташу» були показані дві жовтих карточки, а також мав місце гол з офсайду від київського «Динамо».

- Крейг Томпсон – представник Великобританії, тому в нього в крові – давати футболістам боротися і правильно розуміти цю боротьбу. В моменті на 29-й хвилині арбітр в полі першочергово не збирався фіксувати порушення правил, але Томпсон прислухався до підказки асистента арбітра.

Сидорчук зробив хорошу передачу на хід Дерлісу Гонсалесу. В боротьбу за м'яч разом з Дерлісом вступив захисник «Бешикташу» Андреас Бек. Він був ближчим до м'яча і своїм корпусом прикрив снаряд. Втім, Гонсалес плечем сильно і виражено штовхнув свого опонента, в результаті чого Бек втратив можливість й далі боротися за м'яч. Впавши на газон, Бек став перешкодою для Дерліса, тому слідом за захисником впав і гравець «Динамо», - каже Мирослав Іванович

Важливо, що в ході цих подій до м'яча ніхто навіть не доторкнувся. Воротар вибіг з воріт і забрав снаряд в руки. Видно чітко: Томпсон ніяк не зреагував на падіння Дерліса і Бека. Якщо хтось і порушував правила в тому епізоді, то це Дерліс Гонсалес. Адже Парагваєць штовхнув опонента не плечем в плече, а в ключицю.

Крэнг Томпсон (арбитр)

Томпсон правильно вчинив, не зупинивши гри. Але арбітр в полі, очевидно, отримав підказку від додаткового асистента про порушення правил з боку футболіста «Бешикташу». Асистент помітив те, як Гонсалес перечепився через ногу опонента, який до того впав на газон з ініціативи Дерліса. Видно також, що й червону карточку Томпсон виніс після паузи. Очевидно, тут теж мала місце підказка асистента.

А це – помилка. Мала місце чоловіча боротьба, за підсумками якої Бек не заслуговував покарання, - зазначив експерт.

Червона карточка Абубакару – справедлива. На 30-й хвилині нападник отримав першу жовту карточку, а на 57-й заслужив другий «гірчичник» за неспортивну поведінку. Арбітр зафіксував фол Абубакара проти Віди в штрафному майданчику «Динамо», після чого гравець «Бешикташу» на емоціях вибив м'яча абикуди. Тут жовта – безапеляційна.

Крэйг Томпсон

А ще одну медвежу послугу асистент арбітра зробив Крейгу Томпсону на 78-й хвилині. Корзун віддав хорошу передачу на Ярмоленка, Андрій, уникнувши офсайду, вийшов один на один з голкіпером, але останній зумів відбити м'яча. Але відбив на Мораєса, який й добив снаряд в сітку. Арбітри зафіксували взяття воріт, хоча в момент передачі Корзуна на Ярмоленка Мораєс був в положенні «поза грою».

Це той випадок, коли ініціатива помічників лише нашкодила роботі головного арбітра. Хтозна, як розгорталася б гра, якби арбітр не призначив того пенальті і не вилучив Бека. Адже на той момент «Бешкиташ» хоч і поступався в рахунку, але ініціативою володів, - резюмував Мирослав Ступар.