Артем Франков: «Ніяка найчисленніша і продумана система безпеки на стадіоні не витримає масованої і підготовленої атаки»

Динамо Київ 8 Грудня, 16:17 879
Артем Франков: «Ніяка найчисленніша і продумана система безпеки на стадіоні не витримає масованої і підготовленої атаки»
Член Виконкому ФФУ і головний редактор журналу «Футбол» Артем Франков - про заведену справі УЄФА щодо матчу Ліги чемпіонів «Динамо» - «Бешикташ».

- По «Бешикташу» і заведеною справою. Найнеприємніше те, що ніяка найчисленніша, продумана і т.д. система безпеки на стадіоні не витримає масованої і підготовленої атаки! Просто тому що гарантія може бути тільки одна - тотальний і ретельний обшук ВСІХ. А це фізично неможливо навіть при 14 тисячах на трибунах, я вже мовчу про 60-ти - тому що необхідно мінімум 10, а краще 15 хвилин на людину. Крім того, на вході особливо не роздягнешся.

Ну і людський фактор - максимум на що можна розраховувати, це поверхневе промацування від людей, які цій науці не навчені. У той час як способів пронесення різного добра на стадіон 1000 і 1. Це давно поставлено на потік - деякі хлопці в цьому плані профі. Ось общупали мене тричі, а толку? Все одно що хотів би, то і протягнув би, якщо б закортіло.

У підсумку все одно основний розрахунок робиться на осудність і свідомість людей - розрахунок, який занадто часто терпить крах при зіткненні з дійсністю. Найпарадоксальніше, що коли на стадіон набивалося під 120 тисяч (кажуть, саме стільки було на Барсі і Юве в 97-98 рр.), Не було майже ніяких неприємностей - хіба що сніжками в гравців кидали. А зараз - що завгодно прилетіти може, піротехніка укупі з забігами зовсім стала загальним місцем.

Наведення порядку вимагає дуже сильної політичної волі, причому волі позафутбольної. Але ця воля якщо і існує, то спрямована на зовсім інше, - написав Франков в своїй конференції на MatchDay.