Андрій Шевченко: «Якщо мені потрібна інформація про гравців, звернуся до свого старшого сина»

Збірна України 18 Грудня, 20:59 2075
Андрій Шевченко: «Якщо мені потрібна інформація про гравців, звернуся до свого старшого сина» | 19-27
Головний тренер збірної України розповів, чим займаються його діти та як допомагають його роботі в збірній України.

- Ваша сім'я звикла до вашого нового графіку? Тата часто немає вдома, у відрядженнях...

- Вони навіть якось здивовані, тому що все-таки у мене виходить бути з родиною. Коли я був гравцем, часу на сім'ю було дуже мало. Кар'єра футболіста не дає тобі можливості насолоджуватися дрібними моментами спілкування з дітьми, спостерігати за ними, як вони змінюються, а вони змінюються дуже швидко. Зараз у мене трішечки є час на двох моїх молодших синів, щоб спостерігати ці всі процеси.

- З дітьми граєте в футбол?

- Звичайно! Діти це люблять, дітям подобається рухливість, грати з м'ячем. Дуже багато чого розбито було. Неможливо, коли у тебе 4 сини, комусь щось заборонити і за всім устежити. Одному сказав: «Не роби це, будь ласка», повертаєшся - а другий на стіні вже щось малює. Як ти поясниш маленькій дитині, якій 4 роки, що не можна на стіні малювати?

- Ваші діти дивляться матчі збірної України?

- Звичайно. Старший, Джордан, дуже любить статистику, стежить, знає всіх гравців збірної України - хто, де, як грав, за які клуби виступав, сильні і слабкі якості... Якщо мені потрібна якась інформація про моїх гравців, перш за все, я звернуся до своєго старшого сина, у якого вона є вся повністю.

- Не планували його включити в тренерський штаб?

- Мені вистачає спілкування з ним вдома. Він запитує: «За якою системою ти будеш грати? А як ти будеш використовувати цього гравця? А як ти будеш вирішувати цю проблему?». Я кажу: «Дякую, синку, що знаходиш можливість весь час перебувати в процесі».

- Чим займаються інші сини?

- Другий син займається футболом, грає в команді. Йому 10. Є, як і у всіх дітей, певні задатки. Йому все подобається. Він із задоволенням встає рано вранці, їздить на тренування. Дружина, я, бабуся чи дідусь його відвозять на тренування. Він це робить з великим задоволенням, бажанням. У нього в очах завжди є іскорка - для мене це головне.

Взагалі бути професійним футболістом - це дуже складно. Конкуренція дуже велика. І це дуже важка праця. Будь-який спортсмен, який досяг чогось, перш за все, крім праці, вкладає у футбол свою душу, час. І цей час, на жаль, вкладається в дуже ранньому віці. Звичайно, за спиною можуть стояти батьки, які змушують дитину не забувати школу, здобути освіту, якусь іншу професію... У майбутньому це зіграє величезну роль, після того, як ти закінчиш кар'єру, буде можливість далі продовжувати своє життя і не обов'язково зв'язувати його зі спортом, а мати якісь інші можливості.

- Якщо Ваші сини не виберуть футбольну кар'єру, Ви не будете наполягати?

- Ні, звичайно. Для мене важливі спорт і освіта. Якщо я буду розуміти, що мій син для просування в спорті не буде ходити в школу, то, скоріше за все, я відмовлюся від спорту. Тому що я вважаю, що ці речі повинні йти паралельно.

- А самі в дитинстві збігали з уроків?

- Та було діло. Але мені б не хотілося, щоб мої діти стикалися в житті з такими проблемами, як я, тому я намагаюся застерегти їх. Роблю великий ухил на навчання. Був час, коли я міг пропустити школу. Складні періоди взагалі були в житті - після 85-86-го... Розвал Радянського Союзу, невизначеність, безробіття, втрата орієнтирів у житті... У багатьох людей таке було, особливо, у підлітків мого покоління. Тому я, можна сказати, народився під щасливою зіркою, бо у мене був спорт, у мене був футбол. Він мене відсував убік від безлічі проблем мого покоління, - цитує Шевченка сайт телеканалу «Футбол 1».