Герой футбольного дня. Фернандіньо

Світовий футбол 3 Січня, 12:17 872
Герой футбольного дня. Фернандіньо
Фернандіньо - один з найліпших легіонерів в історії українського футболу.

Фернандіньо – то наче символ успішної роботи українських клубів на трансферному ринку. «Шахтар» придбав бразильця в 2005-му році майже за вісім мільйонів євро. А в 2013-му «гірники» продали бразильця до Англії за суму, вищу у п'ять разів.

Фернандіньо – то вінець успішної роботи з легіонерами. Найперше варто відзначити те, що бразилець виплачену «Атлетико Паранаенсе» суму відбив грою на полі. Фернандіньо був лідером «Шахтаря», його двигуном у центрі поля, його рушійною силою. А згодом бразилець став одним з символів команди. Його прикладові слідували молоді латиноамериканці при розгляді пропозицій від «гірників», які в ті часи активно «перебирали» південноамериканський ринок.

Успішним виявився й продаж Фернандіньо. «Шахтар» не лише поповнив свій бюджет на кругленьку суму, але й поліпшив власний імідж у очах світової футбольної спільноти. Фернандіньо з донецьким клубом розійшлися цивілізовано, потиснувши один одному рук. Тепер на «Шахтар» дивилися як на команду-трамплін, через яку можна потрапити до топ-клубу Європи.

Фернандиньо (Манчестер Сити)

Ще однією перемогою стало те, що Фернандіньо не загубився в Англії. Навпаки. Бразилець наче знайшов себе. В «Манчестер Сіті» екс-футболіст «Шахтаря» прижився швидко і підходив під схему кожного з тренерів, з якими доводилося працювати за останніх три з половиною роки.

Фернандіньо ніколи не був м'яким гравцем. Він ніколи не цурався жорстких зіткнень і навіть грубощів. В чемпіонаті України від нього постраждали чимало суперників, через що за бразильцем «повелася» слава «костолома». Нічого не змінилося, власне, і в Англії. Хіба те, що Фернандіньо отримав значно більше жорстких суперників і його груба гра часто компенсується грубою грою опонентів.

Але навіть за таких умов ситуація іноді виходить за рамки нормальної. Три червоних карточки за шість матчів – забагато навіть для Фернандіньо. Це не вписується в стиль навіть «костолома». З іншого боку, це ж не тенденція, а одиничний випадок, який може відбутися в кар'єрі кожного футболіста, функцією якого є руйнування атак суперника.

Головне, аби Фернандіньо «не наївся» футболу і після дискваліфікації повернувся на поле, маючи перед собою нових викликів.