Молодість проти зірковості

Динамо Київ 17 Січня, 18:40 826
Молодість проти зірковості | 19-27
Останнім часом український футбол, в тому числі і київське «Динамо» переживає період «футбольної сплячки». Всі звикли до того, що зіркові легіонери потроху покидають простори України. На їх місце не купуються нові, а в більшості випадків ставка робиться на молодих вихованців.

На даний момент, досить складно віднайти футболіста з зарубіжжя, котрий би погодився підписати контракт з українським клубом.

Ми спробували віднайти фактори, які певним чином грають на користь українського чемпіонату та насамперед, наших вітчизняних команд.

Важливий крок на зустріч національній збірній Україні.

Ще за часів Михайла Фоменка у керма збірної у вболівальницьких кругах ні на мить не затихала тема виклику молодих виконавців, які б надали нової сили головній команді країни.

Більшість журналістів вважали, що національній збірній необхідна «свіжа кров» у вигляді залучення до лав команди іноземних фахівців та легіонерів. Розмови продовжувалися досить довгий час, аж поки після Євро 2016 не стало відомо, що новим наставником стане легенда українського та світового футболу, володар Золотого м’яча – Андрій Миколайович Шевченко.


Одразу стало відомо, що йому будуть допомагати відомі іноземні фахівці, деякі з яких довгий час працювали в Мілані, а дехто і в «Динамо».

Перед початком відбіркового етапу до Чемпіонату Світу 2018 ми мали змогу стати свідками повної трансформації збірної України, головною причиною якої є українізація професійних клубів, про яку розмова піде в наступному розділі.

Довгоочікувана українізація в більшості футбольних команд на Україні.

Відкат іноземців сприяв розширенню кожної з українських команд, починаючи від основи і завершуючи дитячо-юнацькими командами. Крім того, продаж іноземних легіонерів принесли ще й непоганий дохід в скарбницю клубів, котрі нарешті почали не тільки витрачати, але й заробляти якісь кошти.

Але, якщо подивитися з іншої сторони, то ситуація на міжнародних європейських турнірах, таких як: Ліга Чемпіонів та Ліга Європи, дала про себе знати. Якщо у випадку виступів команд у вітчизняному чемпіонаті українізація дозволяє почуватися більш-менш спокійно, то у Європі наші представники не тільки не можуть на рівних боротися з європейськими середняками, але й значно падає міжнародний рейтинг.

Як бачимо, українізація має дві сторони медалі, і кожна, по-своєму, відображає реальність нашого сучасного футболу.

Український слід у Європі.


Окремо хотілося б виділити переїзд більшості українських футболістів за кордон. Нехай клуби не продають їх за шалені кошти, але в будь-якому разі трансфери наших вихованців не тільки поширюють міжнародний ринок, але й доводять протилежне, що з України є шлях до Європи.

Інша справа – адаптуватися там для самих гравців, віднайти свою роль в іноземних командах, з чим звісно поки що є певні проблеми у більшості українських виконавців.

Нарешті ми всі зрозуміли такий факт. Для того, щоб наш футбол не був залежним лише від зіркових легіонерів, необхідно давати шанс українській молоді, котра обов’язково, якщо не зараз, то через рік-два принесе свої плоди та реформує наш український футбол в найкращу сторону!

Матеріал підготував Михайло Хоменко