Подія футбольного дня. Коментарі футболістів «Шахтаря» про війну

Футбол України 2 Лютого, 13:30 953
Подія футбольного дня. Коментарі футболістів «Шахтаря» про війну | 19-27
Аналіз коментарів футболістів «Шахтаря» стосовно війни на Донбасі.

Інтерв'ю Рафи Маркеса, під час якого видатний мексиканський оборонець, відповідаючи на запитання про політично-соціальні відносити США та Мексики, мовив ось такі слова: »Гадаю, я повинен спробувати залишити слід, бо знаю: я лідер і приклад для багатьох у Мексиці».

Ще раніше футболіст збірної Німеччини Томас Мюллєр, коментуючи на своїй сторінці у соцмережі неприємну конфлікту ситуацію, яка через монолог Томаса «розв'язалася» між німецькими та сан-маринськими спортивними інстанціями високого ґатунку, зауважив: »Хочу уточнити, що я відповідав на запитання з повагою, щоб розглянути ситуацію з обох боків. Але я також можу запевнити моїх шанувальників, що і в майбутньому я не буду ухилятися від висловлювання своєї думки навіть щодо важких і неприємних тем».

А тепер порівняймо ці приклади позицій з позицією лідерів українського футбольного флагмана. Спочатку Віктор Коваленко, боячись гострої реакції деякої частини суспільства, прибирає зі своєї сторінки раніше опублікований патріотичний допис про вельми гідний і гарний вчинок. Таким чином, Віктор власноруч позбавив себе соціальної позиції, долучившись до когорти тих, хто у важкі для країни часи позиціонує себе «нейтральним».

 Максим Малышев (Шахтер)

Герой футбольного дня. Віктор Коваленко

А вчора зі сторінок офіційного сайту «Шахтаря» свої коментарі, присвячені трагічним подіям, які відбулися біля Авдіївки, розповсюдили Тарас Степаненко та Максим Малишев. »Хочемо, щоб задля цього [миру – примітка] вжили певних заходів з обох боків – усе для того, аби люди не боялися виходити на вулицю і просто жити»... »Сторони мають до чогось дійти, аби настав мир, домовитися про те, щоб припинили страждати звичайні люди»…

Шахтар (Донецьк)

Ніхто не сперечається про, напевно таки, благородні мотиви, які спонукали ФК «Шахтар» народити на світ подібні повідомлення. Але також безглуздо сперечатися відносно того, що на практиці вийшло наче в тому анекдоті: «Хотіли – якнайліпше; вийшло – як завжди». Й тут вже навіть нецікаво розбиратися у тому, чи ці слова Степаненко та Малишев мовили з власної волі, чи з-під диктовки, чи, можливо, їм ці слова банально приписали.

А на завершення додамо лише одне. »Найгарячіше місце в пеклі відведене для тих, хто в пору моральної кризи зберігає нейтральність»… Не наші слова. Так писав великий мислитель.