Ярмоленко проти Шевченка. Погоня триває...

Динамо Київ 12 Лютого, 13:54 537
Ярмоленко проти Шевченка. Погоня триває...
У найрезультативнішого з діючих гравців збірної є унікальне чуття на переможні голи.

Динаміка результативності в збірній України півзахисника київського «Динамо» Андрія Ярмоленка дозволяє припустити, що національний рекорд за кількістю забитих м'ячів в головній команді країни, що належить нинішньому наставникові «синьо-жовтих», незабаром буде перекритий. Наш легендарний форвард, Андрій Шевченко, зупинився на позначці в 48 результативних ударів, і Ярмоленко залишилося відзначитися «всього-на-всього» 19 разів. Починаючи з 2013-го динамівець менше чотирьох голів за рік не забиває. Стане виконувати такий же мінімум - подужає заповітний рубіж в 2021 році.

У чому нинішньому лідеру збірної точно буде складно перевершити Шевченка, так це в числі м'ячів, забитих в офіційних матчах. Справа в тому, що 40 з 48-ми голів у національній команді головний тренер «синьо-жовтих» провів у поєдинках з різного роду турнірною відповідальністю. Зате Ярмоленко вже став найкращим бомбардиром збірної в контрольних матчах - 13 м'ячів у спарингах, крім нього, не забивав ніхто.

Важко буде наздогнати Андрія Шевченка і за кількістю голів, проведених у фінальному раунді чемпіонатів світу та Європи. На жаль, Андрій Ярмоленко жодного разу не зміг відзначитися на таких форумах, хоча провів на них шість поєдинків - 518 хвилин!

Втім, у найбільш результативного з нинішніх гравців збірної є унікальне чуття на голи, які приносять команді перемоги, - 10 з 29-ти м'ячів Ярмоленка виявилися саме такими (забезпечили позитивну різницю в рахунку), а це 34%. У Шевченка 14 переможних голів (29% від всіх його результативних ударів), і наздогнати його в цьому рейтингу півзахиснику «Динамо» дуже навіть під силу.

Рейтинг ефективності голів у збірній України