Суперечки з приводу необхідності володіння м'ячем не вщухають із тих самих пір, як з'явилися дані по його контролю. Фахівці відзначають, що високий відсоток володіння м'ячем не є ключем до успіху - в футболі завжди йшла боротьба за вільні зони і простір. Втім, час не стоїть на місці,
і сьогодні у нас є можливість не тільки оцінювати загальний контроль м'яча, але і розбирати його, як то кажуть, на запчастини...
З приходом до збірної України Андрія Шевченка і його штабу ми тільки й чуємо про те, що наша команда намагається грати більше з м'ячем, ніж без нього. Помітно, що вихід із оборони здійснюється переважно за допомогою короткого і середнього пасу, і в цьому синьо-жовті вже помітно досягли успіху. За загальним часом роботи з м'ячем наша збірна лідирує у своїй групі та посідає сьоме місце серед всіх учасників європейської кваліфікації.
Статистика володіння м'ячем. Середні показники у відбірковому турнірі команд групи I
Втім, при детальному аналізі конкретного місця володіння м'ячем нескладно помітити, що на своїй половині ми здійснюємо контроль в два рази частіше, ніж на чужій, а на останній третині поля робимо це рідше не тільки Хорватії, а й Туреччини (і ще 20-ти учасників відбіркового турніру). Ось це поки, напевно, проблема.
Підвищити ефективність доставки м'яча в активну зону атаки - пріоритетне, судячи з усього, завдання тренерського штабу команди. Тим більше що цифри красномовно свідчать, що там - в тій частині поля, звідки вже можна загрожувати воротам суперника, - ККД нашої атаки досить високий. Для того щоб нанести один удар по воротах суперника, синьо-жовтим достатньо всього 5,8 секунди, і це дуже високий показник.
Ефективність володіння. Версія 1
Для того щоб м'яч опинявся там, звідки можна загрожувати воротам суперника, потрібно виконувати гострі передачі. За цим показником ми перебуваємо на одному рівні з хорватами, але якщо подивитися, скільки у нас йде часу на виконання одного ключового пасу, то виникає багато питань. Тут ми позаду не тільки Хорватії, а й Ісландії з Косово!
Ефективність володіння. Версія 2
Загалом, висновок простий. Футболісти збірної України мають достатню майстерність, щоб загрожувати воротам супротивника, коли м'яч знаходиться в активній фазі атаки. Але м'яч цей потрібно туди доставляти якомога частіше, а для цього необхідно віддавати більше гострих передач. Збалансувати розумну підготовку атаки з рішеннями, які вимагають певного ризику, який, не дарма кажуть, - благородна справа.
Євген ГРЕСЬ
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!