Головний агроном НСК «Олімпійський»: «Газон вже фізично готовий до проведення матчів»

Динамо Київ 28 Лютого, 20:09 1058
Головний агроном НСК «Олімпійський»: «Газон вже фізично готовий до проведення матчів» | 19-27
Вже найближчої суботи київське «Динамо» у рамках 20-го туру чемпіонату України проведе перший домашній поєдинок у весняній частині сезону проти донецького «Олімпіка», який відбудеться на головній спортивній та культурній арені країни - НСК «Олімпійський».

Начальник агрономічного відділу - головний агроном Державного підприємства «Національний спортивний комплекс «Олімпійський» Максим Стельмах розповів, наскільки газон стадіону готовий для прийняття цього матчу:

- Перша частина сезону завершилася двома пізніми матчами проти «Бешикташа» та «Шахтаря» на початку грудня. Останній проходив у сніжну погоду, і якою б не була якість газону, якщо поле перезволожене, воно більше пошкоджується. У цей період головне зберегти те, що є, адже відновленні і ріст трави наприкінці листопада-початку грудня майже зупиняється. Певні пошкодження покриття мали місце, ми їх виправляємо, даємо можливість траві вирости, томущо взимку вона відпочивала, і ніякі процеси не відбувалися. Якщо під сніговим покривом буде плюсова температура, рух повітря мінімальний, починають розвиватися усі бактерії, гриби, шкідники, і це лише шкодить, спричиняючи розвиток хвороб.

- Як поле пережило морозну і сніжну зиму?

- Загалом, зиму ми перенесли відносно спокійно, були певні перепади температур, льодяний дощ, тому з’являлася тонка кірочка, яка сповільнювала рух повітря, але задва тижні до матчу ми увімкнули нашу котельню підігріву поля, і за три з половиною дні воно було повністю розтоплене. Таким чином, ми унеможливили розвиток хвороб трави.

Зараз основна робота – це відновити газон, адже випало більше 20-ти см. снігу, який увесь пройшов крізь покриття, адже ми його не чистимо, а розтоплюємо для мінімальної шкоди полю. Зараз газон трохи перезволожений, але погода нам сприяє: немає дощу. «Сонячна» сторона майже в ідеальному стані, а «тіньова» - у процесі відновлення.

- Яким був догляд за полем під час зимової перерви? Які добрива та мінерали вносилися в ґрунт?

- Після того, як сніг зійшов, ми обробили газон препаратом для протидії хворобам, він діє відразу на саме стебло, далі провели аерацію – проколювання самого дерну, щоб поле підсохло, проходив максимальний рух повітря та зміцніло коріння. Також внесли гранульовані добрива, які при плюсовій температурі розчиняються, а при мінусовій призупиняють свою дію – в результаті трава починає підніматися, її приріст очевидний. Ми вже двічі її косили, а у певних місцях будемо її підсівати.

- Які заходи передбачені у час, що залишився до матчу?

- Обробимо поле рідким добривом із вмістом азоту, яке додасть картинці контрасту та яскравості. А сам газон вже фізично готовий до проведення матчу. Зараз ще даємо йому можливість рости і дихати, бо якщо укатувати, поле утрамбується, і траві буде важко, тож це варто робити ближче до дня матчу, це наша звична практика. Словом, наближаємося до фінального етапу нашої підготовки – залишиться косити траву та наводити розмітку. Думаю, в суботу ми зможемо якісно провести цей матч.

- Яка періодичність проведення поєдинків оптимальна у післязимовий час?

- Звісно, для полябажано проводити їх менше, але в цілому, ми готові приймати ігри приблизно кожні 10 днів, але на це впливає багато чинників, у тому числі, і погодні умови. Якщо згадати 2015 рік, коли у нас грали і «Динамо», і «Дніпро», був насичений графік та ще й погодні умови проти нас: майже кожен матч відбувався під дощем. За таких умов структура газону шкодиться набагато більше, ніж у суху погоду.