Скільки очок треба набрати збірній України, аби поїхати на російський мундіаль

Збірна України 28 Березня, 18:06 3269
Скільки очок треба набрати збірній України, аби поїхати на російський мундіаль
Завершилася перша половина відбору на ЧС-2018 для збірної України, і саме час порахувати, які зусилля треба докласти команді Шевченка, аби успішно завершити кваліфікацію.

Наразі турнірна таблиця у відбірковій групі «І», де виступають українці має такий вигляд.


Ми вирішили переглянути календар наших потенційних суперників в боротьбі за першу та другу сходинки в групі і порахувати, скільки очок вони мають набрати, аби дізнатися відповідно, скільки очок треба буде здобути збірній України, аби обійти конкурентів.

Отже, відкинемо команди Косово і Фінляндії – при всій до них повазі, вони вже втратили реальні шанси відібратися на ЧС-2018. Залишаються Хорватія, Ісландія та Туреччина. Подивимось на їх календарі і спрогнозуємо їх потенційні здобутки.

Хорватія. У команди наразі вже є 13 очок. Календар у «Картатих» наступний: Ісландія (виїзд), Косово (вдома), Туреччина (виїзд), Фінляндія (вдома) і Україна (виїзд).
Без особливих сумнівів записуємо у актив хорватів 6 очок за матчі з аутсайдерами групи, а от на виїзді у збірної Хорватії можуть бути проблеми у всіх трьох матчах, тому додамо з них ще три очки, спрогнозувавши нічию у всіх зустрічах. Отже, згідно з нашим прогнозом, хорвати завершать відбір з 22 очками в активі.

Ісландія. У «Вікінгів» зараз 10 очок, а календар такий: Хорватія (вдома), Фінляндія (виїзд), Україна (вдома), Туреччина (виїзд) і Косово (вдома).
Знову ж таки, пишемо ісландцям 6 очок за матчі з аутсайдерами (хоча в глибині душа сподіваємося хоча б на фінів), і прогнозуємо нічию з хорватами і українцями, а от туркам на виїзді північна команда, на нашу думку, має програти. Таким чином, за нашим прогнозом, Ісландія завершить відбір з 18 очками в активі.

Туреччина. Ця команда має 8 очок, а календар у турків такий: Косово (виїзд), Україна (виїзд), Хорватія (вдома), Ісландія (вдома) і Фінляндія (виїзд).
З аутсайдерами турки грають на виїзді обидва матчі, і нам здається, що десь збірна Теріма все ж оступиться, але про всяк випадок запишемо їй 6 очок, аби передбачити найгірший для українців варіант розвитку подій. Як ми вже писали раніше, турки мають перемогти вдома ісландців і зіграти внічию з хорватами. А от щодо матчу з українцями, то тут ми дамо сміливий прогноз на перемогу команди Шевченка за підтримки рідних трибун. Отже, за нашими підрахунками, Туреччина матиме на фініші 18 очок, як і у ісландців.


Таким чином, збірній України, аби завершити відбір на першому місці в групі і обійти Хорватію, треба набирати 22 очки, або більше, тобто ще 14 до тих, які вже є у команди Шевченка. У 5-ти матчах набрати 14 очок навіть теоретично не є можливим, отже, для перемоги в групі українцям треба вигравати всі 5 ігор! Погодьтесь, місія майже нездійсненна.

Але є варіант з другим місцем, яке може дати шанс потрапити до стикових матчів (якщо не стати найгіршою командою з усіх 9-ти других місць у відборі). Тут все вже не так погано – треба 19 очок (або 18 і кращі показники, ніж у конкурентів). І для цього українцям треба ще 11 пунктів, які можуть викристалізуватися з такого розвитку подій: 3 перемоги і 2 нічиї.

Звичайно ж, треба перемагати насамперед Фінляндію та Косово (хоча не забувати про те, що це виїзні матчі), а також здобувати перемогу над Туреччиною вдома. А от з Хорватією (вдома) і з Ісландією (в гостях) можна обмежитися і нічиєю. З іншого боку – перемога над кимось з двох останніх команд дає право на помилку в інших матчах, де потрібна перемога понад усе.

Резюмуючи написане вище, зазначимо, що шанси української збірної не виглядають примарними, але і надто гарними їх не назвеш. Багато вирішиться вже у найближчих двох турах – на виїзді проти фінів і вдома проти турків. Якщо не буде 6-ти очок, то надалі розмови про чемпіонат світу варто вести лише впівголоса. І зосереджуватися вже на більш далеких задачах – Євро-2020 та інших турнірах, де проявить себе вже нове українське футбольне покоління.