Сергій Ребров - про нову схему гри «Динамо»

Динамо Київ 3 Квітня, 18:23 2776
Сергій Ребров - про нову схему гри «Динамо»
Головний тренер «Динамо» розповів про нові тактичні завдання, оновлені функції Андрія Ярмоленка та силу такої моделі.

«Ви самі бачили, що непросто змінювати модель гри, незважаючи на те, що вона подобалася хлопцям на тренуваннях. Але коли ми почали її застосовувати в офіційній грі, то в першому таймі з «Олександрією» зіткнулися з певними проблемами. У другій половині зустрічі, забивши м'яч, хлопці вже відчули впевненість і довели матч до перемоги.

Чи грав я раніше в три центральні захисники? Часто навіть у нашій моделі гри 4-1-4-1 опорний півзахисник сідав глибше і хлопці знали, що робити в цих ситуаціях. Зараз це потрібно робити постійно. Напевно, є заслуга «Олександрії», яка діяла дуже компактно в першому таймі та взагалі не давала нам вільних зон. Після першого тайму, коли футболістів суперника почали покидати сили, ми зуміли скористатися їх помилками.

Які плюси схеми з трьома центральними захисниками? Нам потрібно думати, що можна змінювати. Зараз відрив «Шахтаря» становить чотирнадцять очок, і для самих хлопців потрібно було щось змінити в грі. Бачу по тренуваннях, що їм це подобається, це щось нове. При цій моделі гри ми задіємо більше футболістів і в атаці, і в обороні. Особливо нам це вдалося у другому таймі з «Олександрією», коли були вільні зони, які ми використали та забили чотири м'ячі.

Три центральні захисники - це не захисна схема. Достатньо команд, які зараз використовують цю схему. Важливо розуміти, які вимоги пред'являються до гравців. Морозюк і Антунеш добре відпрацювали, їх пробіг був досить високий для того, щоб допомогти команді і в обороні, і в атаці. Те, як ми будемо атакувати й оборонятися, багато в чому залежить від їх активності. Ще раз повторю, що ми провели тільки першу офіційну гру за новою моделлю гри. Звичайно, було деяке непорозуміння, але забити чотири м'ячі за нової моделі гри - не просто.

Для мене важливо, щоб нова позиція була зручною для Ярмоленка. Зрозуміло, що це лідер наших атак. Я бачив в тренуваннях, що йому подобається ця позиція, і він це довів. Дуже багато м'ячів в середині він отримував без опору, а коли він грає крайнього півзахисника, напевно, гравцям-суперникам легше його перекрити, якщо стати біля нього і не давати йому прийняти м'яч. А в Олександрії, коли він приймав м'яч, то в його зону вривалися. І ми дійсно, в тому числі за рахунок Андрія, зробили гру», - сказав Ребров в інтерв'ю FootballHub.