Відразу зауважимо, що історії з банальними неявками через небажання президентів клубів витрачатися на матчі або фінансові проблеми, ми відразу ж відсікали. Тут – добірка найвідоміших епізодів з історії українського футболу про зриви ігор у Кубку.
ВАШІ ДОКУМЕНТИ
Знайти кінці на початку дев'яностих дуже важко. Думається, якби українські футбольні функціонери тоді ввели собі в звичку стенографувати всі рішення і виносити їх на суд громадськості, футбольне життя того часу була б покрите не тільки туманом, але і яскравими фарбами забавних історій. Так само, до наших днів дійшло вкрай мало з тієї кількості, яка могла бути.
Один із перших задокументованих випадків стався 1993 року. Тоді маріупольський «Азовець» не впорався із заявкою на турнір, тому його суперник – бердянська «Дружба» – отримала технічну перемогу і автоматично пройшла до наступного раунду.
Взагалі, випадків, коли клуби через проблеми з атестацією не допускалися до Кубка, безліч. Почасти це пов'язано з тим, що старт другого за престижністю турніру іноді відбувається раніше, ніж дебютні ігри чемпіонатів. Ось і виходить, що не всі встигають підтягнути необхідні питання до строку. Наприклад, у 2011-му тернопільська «Нива» не зіграла кубковий поєдинок з «Десною» як раз через проблеми з атестацією, а вже в поточному сезоні організатори позбавили права стартувати в турнірі «Суднобудівник» і «Тепловик», які насилу встигали із заявкою на чемпіонат у другу лігу, не особливо думаючи про якісь інші турніри.
ПРО СИТУАЦІЮ НА ДОРОГАХ
1998 року через поломку автобуса не вдалося дістатися до Кременчука южноукраїнській «Олімпії». Але найтрагічніша історія сталася одинадцять років потому. У липні 2009-го хмельницьке «Динамо» прямувало на поєдинок проти «Ірпеня», проте автобус із гравцями потрапив у аварію через зіткнення з «Газеллю». Три гравця «динамівців» тоді отримали серйозні травми, а Ігор Шопін через півроку після трагедії пішов з життя. Матч, до речі, так і не був переграний. Хмельниччанам просто зарахували технічну поразку, пустивши до наступного раунду їх суперників.
fcpodillya.km.ua
Щоб не завершувати розділ у сумному настрої можна згадати 2014 рік, хоч гра тоді все ж відбулася. Тоді проблеми з автобусом могли перешкодити «Зорі» дістатися до Олександрії. На думку представників луганського клубу, господарі свідомо не висилали в допомогу новий транспортний засіб, щоб все завершилося для гостей технічною поразкою. Але «чорно-білі коти» встигли на гру і здобули мінімальну перемогу 1:0.
У ПРІОРИТЕТІ - ЄВРОПА
2009 року донецький «Олімпік» відмовився їхати через всю країну на гру зі «Скалою» через підготовку до фінальної частини чемпіонату Європи, яка за термінами проходила практично в той же час у Донецьку і Маріуполі. Що цікаво, в підсумкову заявку юнацької збірної в результаті увійшов лише один «олімпієць»: голкіпер Ігор Левченко. Замість матчу Кубка донецька команда провела спаринг якраз зі збірною, завершивши його з рахунком 2:2.
Хоч таке рішення і не піддається логіці з точки зору цілісності змагань (та і в цілому, матч був виїзним, поки домашній стадіон був зайнятий «під» Євро), але, як ми пам'ятаємо, євротурнір тоді підопічним Юрія Калітвінцева вдалося виграти, що можна вважати вагомим аргументом щодо відмови від боротьби в Кубку.
КОЛИ ПОГОДА ПРОТИ
Історія зриву матчу між «Чорноморцем» і «Дніпром» у 2013-му зараз вже сприймається з посмішкою, так і було це не так давно, щоб розписувати тут її ще раз у всіх подробицях. Суть: туман завадив дніпровському клубу дістатися до Одеси на літаку. Знайти якісь інші транспортні засоби для поїздки на виїзд у «Дніпрі» чомусь відмовилися, за що отримали «технар» і в навантаження 75 тисяч гривень штрафу.
ЗНАЙТИ КОМПРОМІС
Іноді всіма сторонам все ж вдавалося знайти спільну мову. Бували випадки, коли доводилося оперативно приймати рішення щодо перенесення не тільки дати матчу, але і його місця. Так, зовсім нещодавно, у 2015-му, вболівальники київського «Динамо» заявили, що некомфортно почуваються на стадіоні імені Віктора Баннікова. Так само, як і зараз, була жорстка позиція з боку клубу-господаря, «Олімпіка», але все завершилося хеппіендом з точки зору футболу: поєдинок перенесли на «Динамо».
Трохи менш відома історія сталася у 1996-му. В гості до вінницької «Ниви» завітав донецький «Шахтар», однак вийти на поле не зумів через харчове отруєння чи не всіх футболістів. Коли вже вболівальники зібралися на трибунах, диктор по стадіону оголосив, що гра відбудеться на наступний день. Тільки «гірникам» це все одно не допомогло: після невеселих нулів у ігровий час вінничани взяли гору в серії пенальті – 3:0.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!