Операція — федерація. План БПП українського футболу

Футбол України 14 Квітня, 16:46 2372
Операція — федерація. План БПП українського футболу | 19-27
Sport Arena провела розслідування останніх кадрових змін у Федерації футболу України і вкотре переконується – великого спорту поза політикою не буває.

Анонсований рік тому президентом ФФУ Андрій Павелко план Маршалла звучить вражаюче: до 2020 року ФФУ обіцяє всій країні 50 стадіонів, 2 500 міні-майданчиків і 100 000 м'ячів, — відзначає sportarena.com.

Але разом з тим у ФФУ, схоже, є ще один план. Його, чомусь, ніхто офіційно не озвучує, але реалізовується він не гірше плану Маршалла.

Отже, за останній рік відбулася зміна ряду голів обласних федерацій. Дивуватися в нашій країні особливо нічому: нова мітла, зміна персонажів, деякі з яких сиділи в цих кріслах по 19 років.

Але! Є один цікавий нюанс. А хто прийшов на їхні місця? Давайте подивимося:

1. Херсон – Андрій Гордєєв. До призначення головою Херсонської облдержадміністрації був членом партії Блок Петра Порошенка (депутат Верховної Ради)

2. Житомир — Руслан Павлюк. Представник БПП (чинний депутат обласної ради)

3. Тернопіль – Тарас Юрик. Представник БПП (діючий депутат ВР)

4. Черкаси – Владислав Голуб. Діючий депутат ВР. Безпартійний («суб'єкт висування – БПП»)

5. Голова федерації футболу міста Дніпро – Владислав Штамбург. Балотувався на виборах 2015 року, місцева рада, від БПП. Не пройшов.

6. Дніпровська область – Віктор Андрухів. Безпартійний.

Батько – начальник ГУ ГФС в Дніпровської області – Василь Андрухів.

7. Харків – Євген Красніков. Безпартійний

Отже, в сухому залишку, з 7 областей – 4 керівники прямо представляють політичну силу БПП, ще один, побічно причетний до неї.

Прихід цих людей здійснювався без зайвого розголосу в ЗМІ. Три представника БПП зайшли на ці посади без шуму і пилу, але на четвертому система схоже дала збій. На той момент ще голова Тернопільської федерації футболу Володимир Мариновський мовчати не став. Скликав прес-конференцію і вивалив назовні всі факти.

Найцікавіше відео, дивитися особливо цікаво, починаючи з 4:25.

Маринівський стверджує, що президент ФФУ Павелко постійно просив його не згадувати абревіатуру БПП. Але зараз це пішло врозріз з його прямими інтересами. Прозоро натякаючи, керівник тернопільського футболу, прямо заявив – депутата Тараса Юрика ставлять на цей пост цілеспрямовано під наступні парламентські вибори у Верховну Раду. Маринівський публічно звинувачує 1-го віце-президента ФФУ Вадима Костюченка у тиску на членів виконкому Тернопільської федерації футболу і закулісних іграх. За його словами, Костюченко неофіційно приїжджав у Тернопіль, де проводив роз'яснювальні бесіди на тему, як треба голосувати проти Маринівського.

Схема така. У Тернополі створили нову обласну федерацію футболу. Її головою, природно, став Тарас Юрик. Далі – виконком ФФУ від 20 лютого 2017 року проголосував за те, щоб виключити стару федерацію Тернопільській області під керівництвом Маринівського з членів ФФУ, а на Конгресі ФФУ 14 квітня очікується, що нову федерацію Юрика візьмуть на це місце. Спеціально для Sport Arena Маринівська демонструє документи виконкому за підписом віце-президента ФФУ Вадима Костюченка.

У відповідь на запит Тернопільської федерації футболу, хто ініціював цю зміну, з ФФУ надійшла відповідь. Мовляв, згідно з п. 7 статті 31 статуту ФФУ, поки Павелко був у службовому відрядженні в Катарі, його функції виконував Костюченко.

Ймовірно, це теж збіг, але ім'я Андрія Павелка в цих гострих і неприємних питаннях ніде не фігурує.

На плановий Конгрес ФФУ, 14 квітня, команду Маринівського офіційно не запросили відзвітувати за виконану роботу. Сам голова ТОФФ вже подав позов в суд, і приїхав на Конгрес самостійно.

Як і очікувалося, делегати Конгресу ФФУ майже одноголосно 87 голосами виключили ТОФФ (Тернопільську обласну Федерацію футболу) з ФФУ, а замість неї прийняли нову, під назвою «Громадська спілка федерації футболу Тернопільської області». Як ви зрозуміли, теж 87 голосами.

Самого голову ТОФФ Маринівського в зал не пустили, а ось представник організації встиг задати резонне питання керівництву ФФУ: «Ви говорите, що ТОФФ нелегітимна з 2009-го року. Але як же ця сама ТОФФ голосувала за обрання Павелка президентом ФФУ у 2015-му році?».

Загалом, з Тернопільською областю розібралися швидко і за перевіреною схемою — просто зробили вигляд, що обласної Федерації більше не існує, а на її місце оперативно організували нову. Нову обласну Федерацію.

Втім, ставити крапку в цій справі ще рано, так як Маринівський продовжує судову тяганину з ФФУ в цивільному суді.

***

Тихо і без гучних заяв, але з ФФУ теж судиться екс-голова Херсонської федерації футболу В'ячеслав Богун. У коментарі Sport Arena він прямо заявив, що вибори нового голови федерації пройшли з численними порушеннями регламенту. Зараз, за цим фактом порушено кримінальну справу. Богун додає, що після обрання нового голови Херсонської ФФ (до речі, Андрій Гордєєв ще й діючий губернатор цієї ж області) у виконком обрали ще двох депутатів від БПП. І знову ж за заявою від Богуна, все це організовано під наступні парламентські вибори в ВР. Ймовірно, і це знову збіг...

***

Sport Arena вдалося поспілкуватися з одним із членів виконкому Черкаської федерації футболу, який був присутній на виборах нового голови федерації в області, але в інтерв'ю побажав залишитися інкогніто. Ось що, за його словами, відбувалося в Черкасах.

Для початку, пресу не пустили в зал.

Потім, просто на цій же конференції, прийняли нового колективного члена. Який ОДРАЗУ Ж отримав право голосу на виборах нового глави ФФ. Наше джерело переконує, що це було зроблено спеціально, оскільки для виборів потрібного кандидата – нардепа БПП Голуба – не вистачало потрібної кількості голосів. Виявляється, Голуб навіть не збирався представляти свою передвиборну програму, деякі делегати його просто змусили виступити. У підсумку, все пройшло без збоїв, потрібний чоловік від потрібної партії зайшов на потрібне місце.

Відео і кадри всієї процедури можна подивитися в сюжеті місцевої телекомпанії.

Від керівництва ФФУ за процесом на місці спостерігав...дивно, але знову Вадим Костюченко!

Ще одне джерело Sport Arena в ФФУ стверджує, що кандидатури цих людей прямо затверджені в адміністрації Президента України Петра Порошенка. І додає, конкретно по Тернополю та Тарасу Юрику, деяких високопоставлених чиновників ФФУ, викликали в Адміністрацію Президента, де дали пряму команду «вирішити питання по Тернополю».

Чи варто нагадувати, що Андрій Павелко не просто глава ФФУ, не просто чинний народний депутат від БПП, але й голова бюджетного комітету ВР? По суті, Павелко зараз перебуває в топ-5 людей України за силою адміністративного впливу. Звичайно ж, це черговий збіг обставин, не більше. Як і реакція самого Павелка на публічне питання про цю ситуацію. Ось він, до речі, на офіційному сайті ФФУ. На 7:15:

Не дослухавши запитання, президент ФФУ перебив і став наводити в приклад Харків і безпартійного Євгена Краснікова. Так, так, саме того Краснікова, якого офіційно відлучили від футболу до літа 2018 року, але який, за дивним збігом обставин, повернувся – спочатку в збірну, потім і на керівну футбольну посаду. КДК ФФУ просто взяв і скасував рішення найголовнішого спортивного органу світу – швейцарського спортивного арбітражного суду CAS, який раніше підтвердив і затвердив рішення про дискваліфікацію до 2018 року. Але для нинішнього президента ФФУ це, схоже, не має великого значення.

В тій же Швейцарії є штаб-квартири двох футбольних органів – УЄФА і ФІФА. Ось витяги з їх статутів.

Різними словами один і той же зміст і переклад: «Кожен член асоціації УЄФА і ФІФА повинен керувати своїми справами самостійно, без впливу з боку третіх осіб». Термін «треті особи» по-європейськи розмитий і толерантний. Але саме цим терміном у 2010-11 роках сповна скористався Григорій Суркіс, який привіз від ФІФА офіційний папір з прямим попередженням українським політичним владі не втручатися у футбольні справи і загрозою відлучення збірної і клубів від міжнародних змагань.

У 2010-11-х це спрацювало, у 2017-му це, схоже, не цікаво ні УЄФА, ні ФІФА.

Український футбол запрацював по-новому. Хто наступний у списку нових керівників обласних федерацій? Схоже, це тепер залежить від одного фактора – чи будуть в цій країні планові або позапланові парламентські вибори у Верховну Раду.