«Він лише п'є каву й смалить цигарки»: 3 роки назад Блохіна відправили у відставку

Динамо Київ 16 Квітня, 13:26 2959
«Він лише п'є каву й смалить цигарки»: 3 роки назад Блохіна відправили у відставку
16 квітня 2014 року київське «Динамо» поступилося на своєму полі донецькому «Шахтарю» - 0:2. Поразка переповнила чашу терпіння президента киян Ігоря Суркіса. Він передав наставнику динамівців Олегові Блохіну, що того відправлено у відставку.

Олег Володимирович прийшов на післяматчеву прес-конференцію й оголосив, що його звільнено. Після чого піднявся й пішов.

Робота в «Динамо» стала останньою для Олега Блохіна. Його тренерська кар'єра виявилася не такою яскравою, як кар'єра гравця. З 2006 року він експлуатував вихід до чвертьфіналу Кубку світу. Після того провалився у ФК «Москва» та не вийшов з групи на домашньому Євро-2012.

Невідомо на що розраховував Суркіс у вересні 2012 року, коли всю ніч умовляв Блохіна очолити «Динамо» й попрощатися зі збірною. Олег Володимирович мав за спиною 59 років. Думки вболівальників розподілилися навпіл: дехто вважав Блохіна рятівником, а дехто – хронічним невдахою.

Виявилося, що рацію мали другі. У перший рік в Блохіна були об'єктивні причини для невдач. Він отримав команду вже по ходу сезону й міг розраховувати лише на тих гравців, яких добирав попередній тренер Юрій Сьомін. До того ж у Олега Володимировича трапився гіпертонічний криз й він випав із тренувального процесу на кілька місяців.

«Бронза» «Динамо» в сезоні 2012/13 була найгіршим результатом за всю історію чемпіонату України. Однак Суркіс не наважився звільнити тренера, який не здобув путівку в Лігу чемпіонів. Ігор Михайлович навіть видав Блохінові карт-бланш, купивши йому 5 нових гравців на загальну суму понад 50 млн. євро.

Однак результати й надалі погіршувалися. Відсторонений Блохіним нападник Артем Мілевський розповів про тренерські методи Олега Володимировича

– Він лише п'є каву й смалить цигарки. І постійно згадує, як грав, і як забивав.

Справжнім дивом стало рішення президента залишити Блохіна на посту після першої частини чемпіонату 2013/14. Однак навесні команда просто розвалювалася. Між тим, коли Блохіну натякали на відставку, він обурювався, шукав і знаходив нові причини для виправдання невдач. Поки не програв «Класичне» на київському «Олімпійському».

Згодом Блохін збирався судитися із «Динамо» й вимагав від Суркіса компенсацію. Але пізніше сторони примирилися.

Наступнику Блохіна Сергію Реброву вдалося покращити гру, але вище четвертого місця тоді команда не піднялася. Єдиною втіхою того сезону був виграш Кубку України.