До дня боротьби з гемофілією – екскурсія для дітей та зустріч із Максимом Ковалем

Динамо Київ 20 Квітня, 10:27 997
До дня боротьби з гемофілією – екскурсія для дітей та зустріч із Максимом Ковалем
За ініціативи ВООЗ та Всесвітньої Федерації Гемофілії 17 квітня проголошено Всесвітнім днем боротьби з гемофілією.

Напередодні цього дня Фан-клуб «Динамо» Київ за сприяння Громадської організації «Всеукраїнське товариство гемофілії» та Благодійного фонду психологічної підтримки у кризових ситуаціях «Анкора» організував для дітей, хворих на гемофілію, екскурсію на стадіоні «Динамо» ім. Валерія Лобановського.

На екскурсії були присутні діти майже з усієї країни – з Вінницької, Львівської, Запорізької, Дніпропетровської, Сумської та Київської областей.

Спершу гості пройшлися територією стадіону від колонади до головного корпусу, відвідали пам’ятники Валерію Лобановському та загиблим динамівцям під час Другої світової війни.

Далі був музей, де екскурсовод розповів маленьким гостям про трофеї та перемоги київського «Динамо» різних поколінь. Присутні з непідробною цікавістю роздивлялися фотографії видатних гравців нашого клубу.

Потім усі були запрошені до конференц-зали, де діти з великою радістю відчули себе, неначе на прес-конференції. Після цього делегація вирушила до роздягалень, звідки вийшла до чаші стадіону.

Біля кромки поля на дітлахів чекав... воротар «біло-синіх» Максим Коваль, який саме встигнув приїхати на стадіон після ранкового тренування команди на базі в Чапаївці. Він радо привітав та потиснув руки кожному, після чого пограв із дітлахами у футбол на зеленому газоні стадіону «Динамо».

Про такі незабутні моменти – попасуватися з голкіпером київського «Динамо» на полі легендарного стадіону, напевно, мріє багато дітей, і сьогодні ця мрія втілилася в життя для наших гостей.

Завершилася екскурсія у приміщенні Фан-клубу, де всі діти та навіть їхні батьки отримали подарунки від футбольного клубу «Динамо» з рук Максима Коваля. Варто відзначити, що Максим приділив увагу кожному гостю, радо спілкувався з усіма, всі бажаючі отримали на згадку фото та автографи. На завершення, потиснувши руку кожному, воротар висловив сподівання, що таких зустрічей буде ще багато, й він радо братиме в них участь:

- Сподіваюся, дітям сподобалося на нашому стадіоні. Вони мають знати, що футбольний клуб «Динамо», всі гравці, тренери завжди готові їх підтримати. Вірю в те, що в них усе буде добре. Головне – мати мету у своєму житті та рухатися до неї!

Президент Фан-клубу «Динамо» Київ Сергій Михайленко розповів, що Максим Коваль радо погодився взяти участь у соціальній ініціативі:

- Футбольний клуб «Динамо» не припиняє соціальну роботу з уболівальниками. Почувши про цих дітей, про те, що вони дуже люблять футбол та мріють побувати на стадіоні «Динамо», поспілкуватися з професійним футболістом, ми з радістю втілили цю мрію в реальність. Коли ми зателефонували Максиму, він одразу погодився приїхати та поспілкуватися з дітьми, зіграти з ними у футбол. Сподіваюся, що ці радісний миттєвості екскурсії та спілкування з Максимом додадуть дітям сил, оптимізму та віри в майбутнє.

Голова правління громадської організації «Всеукраїнське товариство гемофілії» Олександр Шміло розповів про важливість висвітлення питання проблеми лікування гемофілії в Україні:

- Наша робота розпочалася з того, що в Україні були відсутні доволі специфічні та вкрай важливі для лікування цієї хвороби препарати, завдяки яким боротьба з гемофілією не була би проблемою. У Європі завдяки адекватному лікуванню відсутня медична складова цієї проблеми, тому люди з цим діагнозом займаються спортом, навіть на професійному рівні, в Ізраїлі – служать в армії, тобто ведуть нормальний спосіб життя.

Завдяки подібним соціальним акціям, які висвітлюють цю проблему, в Україні збільшується забезпечення препаратами, потрібними для боротьби з гемофілією, тож ми наближуємося до європейських стандартів. Ми намагаємося залучати дітей до таких активностей, як сьогодні, аби вони розуміли, що діагноз «гемофілія» не є перешкодою до заняття спортом, ведення активного життя. Торік ми відзначали цей день символічним велозабігом, а цього року з радістю завітали на стадіон «Динамо», за що вдячні клубe. Наші діти з нетерпінням чекали на цю подію, для них зустріч із гравцем «Динамо» Максимом Ковалем – чудовий стимул займатися спортом.