Віталій Кварцяний: «Незабаром чемпіонат буде проводитися тільки в Києві»

Динамо Київ 23 Квітня, 09:52 1696
Віталій Кварцяний: «Незабаром чемпіонат буде проводитися тільки в Києві»
Головного тренера «Волині» не влаштовує жоден з варіантів, запропонованих Прем'єр-лігою.

zbirna.com провела опитування головних тренерів і функціонерів клубів Прем'єр-ліги на предмет формату наступного чемпіонату країни (нагадаємо, що УПЛ представила на розгляд п'ять варіантів). Пропонуємо вашій увазі думки представників шести ФК.

Володимир ШАРАН (головний тренер «Олександрії»): «Поки не бачу сенсу щось міняти, тому «Олександрія» дотримується першого варіанту проведення змагань у Прем'єр-лізі на майбутній сезон. Коли щось часто змінюється, це до кращого не приводить. Поточний чемпіонат якоюсь мірою перехідний, команди придивлялися до нинішнього формату, думаю, в майбутньому у клубів буде до нього набагато менше претензій. Але і по цій схемі можна вести бесіди. Думаю, було б цікаво, якби на другому етапі враховувалися очки тільки очних поєдинків суперників...»

Олександр БАБИЧ (головний тренер «Чорноморця»): «Якщо не розглядати формат з 16-ма командами, то непогано виглядає четвертий варіант — він ближче всього до класичної схеми...»

Вардан ІСРАЕЛЯН (президент «Сталі»): «На наш погляд, найоптимальніший варіант проведення змагань — четвертий, коли турнір буде проходити в три кола. Він найбільш близький до спортивного принципу».

Роман МОНАРЬОВ (головний тренер «Зірки»): «Ми все ж схиляємося до того, щоб у чемпіонаті брали участь 16 клубів. Але для цього потрібно прибрати грудневі та лютневі тури, оскільки інфраструктура багатьох ФК поки не дозволяє грати в цю пору року. Принаймні на зустрічі представників клубів ми назвемо аргументи на користь того, щоб проводити змагання за класичною схемою. Втім, готові вислухати кожного і обговорити всі можливі варіанти».

Олег ДУЛУБ (головний тренер «Карпат»): «Мені, наприклад, більше подобається четвертий варіант. Це більш класична схема проведення змагань, і немає, що дуже важливо, поділу на шістки (якщо учасники діляться так, то втрачається спортивний принцип).

Чим гарний четвертий варіант? Є команди, які стартують, але потім набирають обертів. Є, навпаки, колективи, які до кінця першості зменшують хід. Але важливо, що всі знаходяться в рівних умовах. Єдиний мінус цієї схеми проведення змагань полягає в тому, що хтось вдома зіграє на один матч більше. Але знову ж — присутній тут спортивний принцип, адже календар визначить жереб.

Така моя тренерське думка, але я підтримаю будь-яке рішення клубу».

Віталій КВАРЦЯНИЙ (головний тренер «Волині»): «Нас не влаштовує жоден з варіантів, запропонованих Прем'єр-лігою. «Волинь» як клуб елітного дивізіону має право висловити свою думку, а вона така: 16 команд грають за коловою системою. Все як завжди: боротьба за п'єдестал, зону Ліги чемпіонів і Ліги Європи, і вилітає два колективи. І найголовніше — потрібно всім клубам прийти до єдиної думки щодо фінансового заохочення команд за місце в підсумковій турнірній таблиці. Тоді і за дев'яту або 11-ю позицію буде серйозна боротьба. Так вся Європа грає, а ми тільки тасуєм варіанти, кому який вигідніше, щось придумуємо, потім скасовуємо... Так ніколи не буде стабільності. А чемпіонату України потрібна не тільки стабільність, але і популярність футболу. А як вона може з'явитися, коли в еліті виступає всього два колективи із західних регіонів? Дійде до того, що незабаром чемпіонат країни буде проводитися тільки в Києві...»

Нагадаємо, які варіанти формату чемпіонату отримали клуби для розгляду. Всього їх п'ять — і в жодному не передбачено збільшення кількості учасників чемпіонату.

Варіант 1. Коли не потрібно нічого змінювати...

Тут передбачена точно така ж схема турніру, за якою проводиться чемпіонат в поточному сезоні. Команди грають у два кола, а потім діляться на шістки, в яких кожен по два рази зустрічається з кожним. Після першого етапу очки, як ви знаєте, зберігаються, а в першу лігу вибувають два колективи.

Варіант 2. Коли в другій шістці підвищується мотивація...

Все те ж саме, за одним винятком. Краща команда другої шістки плей-офф грає за право виходу в Лігу Європи з четвертим або п'ятим місцем (все залежить від розкладів єврокубкових). Причому планується два матчі — по одному вдома і в гостях. Спочатку на полі сьомої команди.

Варіант 3. Коли підвищуються шанси для першої ліги...

Точно такий же розклад, як у другому варіанті, але в першу лігу відразу вилітає один колектив, а ще два грають стикові матчі: 11-е місце УПЛ — з другим місцем ПФЛ, 10-е місце УПЛ — з третім місцем ПФЛ. Перші поєдинки в цих плей-офф пройдуть на полях команд першої ліги.

Варіант 4. Коли по душі класична схема...

Чемпіонат проводиться у три кола — всього 33 тури. Третє коло є дзеркальним відображенням першого або ж Дирекція УПЛ проводить додаткове жеребкування третього кола. Дві команди безпосередньо залишають елітний дивізіон.

Варіант 5. Коли потрібно ділити на три четвірки...

Перший етап змагань — два кола. Після цього команди діляться на три четвірки: з 1-го по 4-е місця, з 5-го по 8-е місця, з 9-го по 12-е місця. У квартетах проводиться ще два кола (шість матчів). Очки, зароблені на першому етапі, зберігаються.