Віктор Вацко: «Динамо» грало з трьома центральними захисниками, які бояться брати гру на себе, коли це потрібно»

Динамо Київ 24 Квітня, 13:14 1555
Віктор Вацко: «Динамо» грало з трьома центральними захисниками, які бояться брати гру на себе, коли це потрібно»
Експерт програми «Великий футбол» з Олександром Денисовим на каналі «Футбол 1» Віктор Вацко поділився думкою про домашній поєдинок «Динамо» проти «Шахтаря».
»Ключова фраза була сказана Фонсекою: «Шахтар» дуже добре вивчив манеру гри «Динамо» і позбавив їх усіх козирів. Мені дуже сподобалася гра з тактичної точки зору. З точки зору видовищності - напевно, найслабший матч цього тандему за останні роки. Минулого тижня ми говорили, що між командами різниця в 11 очок. Таким чином, «Шахтар» не мав особливих стимулів, адже розгубити таку вигоду за 7 турів дуже складно. Донеччани зіграли, мені здається, відштовхуючись від своєї позиційної переваги. «Шахтар» провів неймовірно раціональний матч.

Що ми побачили? Швидкий гол від «Шахтаря» на 12-ій хвилині, а потім гості просто закрилися. Не так, що команда «автобус вибудувала» перед власним воротарського майданчиком. Ні, «Шахтар» закрився командно, дуже грамотно зіграла середня лінія. Вони не давали киянам розвивати позиційні атаки, змогли протистояти трьом захисникам, де жоден з них не має належного першого пасу. Ось таким чином динамівці Ярмоленко, Бесєдін та Гармаш залишилися без м'яча. «Шахтар», в свою чергу, грав за рахунком, в атаку не біг і не розкривався зайвий раз.

Господарям поля швидкий контроль м'яча не вдавався. «Динамо» грало з трьома центральними захисниками, які бояться брати гру на себе, коли це потрібно. Мені не сподобалася центральна лінія - Шепелєв і Сидорчук, які занадто повільно працювали з м'ячем і від яких практично не було роботи на атаку. Вони перестрахувалися і віддавали пас в основному «поперек-назад». І тому «Динамо» виглядало якимось важкуватим, закомплексованим. Можливо, це було продиктовано грамотною злагодженою позиційною грою суперника, без зривів і без вільних зон. Дуже важко «Динамо» було долати цю оборону, коли «Шахтар» всією командою відпрацьовує ззаду, коли всі більшими силами відходять за лінію м'яча, створюючи ідеальну компактність. Від Реброва не вистачило гнучкості, тактичних примх і будь-яких змін на полі».