Артем Франков: «Якого біса ми граємо за системою «осінь - весна», викидаючи в смітник пару літніх місяців?»

Футбол України 24 Квітня, 15:56 1286
Артем Франков: «Якого біса ми граємо за системою «осінь - весна», викидаючи в смітник пару літніх місяців?»
Головний редактор журналу «Футбол» і член Виконкому ФФУ агітує за повернення чемпіонату України до системи «весна - осінь».
«Якого біса ми граємо за системою «осінь - весна», викидаючи в смітник пару літніх місяців, коли наша трава колоситься? Погодьтеся, питання цілком доречне. Коли я вперше поставив це питання десь в році 98-му, Валерій Ісаєвич Мирський без найменших проблем умив вашого покірного слугу - незрівнянного з досвіду, молодого, тупого і ще не дуже розуміючого. Метр врізав! Сьогодні я повторюю це питання, трохи його модифікуючи: «Ми точно зважили всі переваги системи, яка працює поперек нашого клімату?! Це не було голим відходом від «совка», коли ми на хвилі ентузіазму разом із брудною водою випліскували дитину - чим, власне, донині займаємося?!»

Виходячи з того, що я бачу нині. Нам, навіть при всьому патологічному невмінні працювати з уболівальниками і залучати їх на трибуни, не зайве було б повернутися до розгляду системи «весна - осінь» - щоб не грати поперек нашого клімату, Херя літо і звеличуючи пізню осінь укупі з ранньою весною. Велика причина - мовляв, чемпіон країни стартує в єврокубках через місяців сім, парирується легко: «І що?! Кому і коли від цього стало погано?» Принаймні, обговорити це є самий що не є прямий сенс - ніяк не менше, ніж аксіоматичну (так!) доцільність системи з 12-ма командами в Прем'єр-лізі. Наше прагнення в усьому підлаштуватися під Європу виглядає, по-перше, підлабузництвом, по-друге - поперек всіх аргументів. Розумних, нерозумних, будь-яких! Я б ще зрозумів, якби ми підписували міжнародні телевізійні контракти на великі суми грошей, причому в залежності від системи розіграшу нам могло обламатися набагато менше - але ви вірите в це?! Я от не вірю», - написав Франков на сторінках свого журналу.