УЄФА випробує зміни у серії пенальті

Світовий футбол 1 Травня, 17:59 2967
УЄФА випробує зміни у серії пенальті
Експеримент, суть якого полягає в зміні порядку ударів у серії пенальті, буде випробуваний на турнірах УЄФА в найближчі місяці, починаючи з чемпіонату Європи серед дівчат до 17 років, який із вівторка буде проходити в Чехії.

Експеримент санкціонований законодавцями футболу - Міжнародною радою футбольних асоціацій (IFAB) - в рамках програми «play fair» (грай чесно). УЄФА прийняв рішення підтримати ініціативу. Цей досвід проводиться з метою розгляду питання, чи можна зменшити перевагу команди, яка розпочинає серію пенальті.

За новими правилами, команди будуть змінюватися підходами до «точки» після кожної пари ударів, а не бити по черзі, як це було раніше.

За новою системою серія пенальті буде проходити так:

1-й удар: Команда A - 2-й удар: Команда B
3-й удар: Команда B - 4-й удар: Команда A
5-й удар: Команда A - 6-й удар: Команда B
7-й удар: Команда B - 8-й удар: Команда A
9-й удар: Команда A - 10-й удар: Команда B

У разі рівного розподілу після десяти ударів:

11-й удар: Команда B - 12-й удар: Команда A

У разі рівного розподілу після 12 ударів:

13-й удар: Команда A - 14-й удар: Команда В, і так далі...

Після чемпіонату Європи серед дівчат до 17 років нові правила будуть випробувані на ЄВРО-2017 серед жінок в Нідерландах, на молодіжному ЄВРО в Польщі, на чемпіонатах Європи серед юнаків до 17 і 19 років в Хорватії і Грузії відповідно, а також на континентальній першості серед дівчат до 19 років в Північній Ірландії.

IFAB переконаний, що в серії 11-метрових, яка призначається згідно з Правилами гри для визначення переможця матчу, серйозну перевагу отримує команда, чиї футболісти б'ють першими. В результаті було вирішено провести цей експеримент.

Гіпотеза полягає в тому, що гравець, який б'є другим, потрапляє під більший психологічний тиск, адже якщо попередній удар суперника був точний, то промах з великою часткою ймовірності означатиме поразку його команди, особливо з четвертої пари пенальті і далі, тобто з сьомого удару з «точки».

Тепер же суддя і капітани команд спершу за допомогою монети визначать, в які ворота будуть бити пенальті. Потім арбітр знову підкине монетку, і капітан відповідної команди вирішить, буде його / її команда бити першою або другою, пише офіційний сайт УЄФА.