Мирослав Ступар: «У Катерини Монзуль – чисто жіноче розуміння футболу»

Динамо Київ 22 Травня, 17:23 1661
Мирослав Ступар: «У Катерини Монзуль – чисто жіноче розуміння футболу»
Суддівський аналіз матчу «Динамо» - «Зоря» від Мирослава Ступара.

- Для Катерини Монзуль матч «Динамо» - «Зоря» – це великий аванс. По суті, це піар від Колліни, який хоче показати, що у нас жінки можуть судити топові матчі, - взяв слово експерт. - Початок кар'єри Катерини у вищому дивізіоні чоловічого чемпіонату був доволі впевненим, бо матчі Монзуль діставалися не топові. А в цьому сезоні Катерина розгубила впевненість, припускаючись помилок, які арбітр з гарним іміджем допускати не повинен. До великого жалю, Катерина не спромоглася відсудити поєдинок «Динамо» - «Зоря» на належному рівні. Її розуміння футболу – чисто жіноче, а футбол у виконанні чоловіків – це контактний вид спорту. Іноді є поштовхи плече в плече, боротьба, наближена за стилем до англійської. Такі моменти треба трактувати у відповідності до правил гри.


На 14-й хвилині Віда в центрі поля втратив м'яча, Денніс підхопив снаряд, на швидкості наближався до воріт «Динамо», виходив на ударну позицію, але Зураб Очігава, розуміючи, що програє у швидкості, завалив опонента на газон. Катерина дістала жовту карточку, хоча футболісти «Зорі» вимагали вилучення. Але вилучення тут було недоречне, бо Очігаву встигав підстрахувати Віда. Лише формаліст міг в цьому епізоді вилучити Очігаву. Катерина так не вчинила – і мала рацію, - відзначив експерт.

На 28-й хвилині Бонавентуре в штрафному майданчику прокинув м'яча, після чого зіштовхнувся з Відою. Віда суперника не чіпав – тому Катерина вірно розсудила, не зупинивши поєдинку. Це було ігрове зіткнення. Ось позитивні моменти у роботі Катерини. Але ж є і негативні.

На 17-й хвилині «Динамо» відкрило рахунок зі штрафного удару, який Катерина призначила за нібито фол Форстера проти Дерліса Гонсалеса. Де арбітр угледіла фол – незрозуміло. Рафаель підклав свій тулуб, не давши можливості суперникові дістатися до м'яча. Гонсалес трохи навіть відштовхнув Форстера і потрібно було фіксувати фол з боку «динамівця». А тут не лише неправомірний штрафний, але й жовта карточка Форстеру, - сказав Мирослав Ступар.


Призначення на 73-й хвилині одинадцятиметрового у ворота «Динамо» – теж неоднозначне. Катерина знаходилася поруч, бачила боротьбу, але ж жодна з камер у повторі не підтвердила того, що з боку захисника «Динамо» було порушення правил. Бонавентуре прокинув м'яча у штрафному майданчику, Морозюк плечем в плече зустрів опонента, після чого Денніс завалився на газон. Футбол – це ж контактний вид спорту, була чоловіча боротьба, в якій я порушення правил не побачив, - зауважив спеціаліст.