Мирослав Ступар: «Сім карток у матчі «Динамо» – «Чорноморець» – по справі»

Динамо Київ 1 Червня, 14:57 911
Мирослав Ступар: «Сім карток у матчі «Динамо» – «Чорноморець» – по справі» | 19-27
Суддівський аналіз матчів 32-го туру чемпіонату України від Мирослава Ступара.

Чемпіонат України завершився шістьма матчами 32-го туру. Практична, жива інтрига таїлася лише в двох поєдинках – «Олександрія» та «Чорноморець» вели заочну боротьбу за зону Ліги Європи. Судді, на щастя, нічого не зіпсували. Експерт, екс-арбітр ФІФА Мирослав Ступар виділив найцікавіші моменти, пов'язані з суддівством.

«Дніпро» - «Волинь» – зупинений
Арбітр – Іван Бондар (Київ)

Мирослав Ступар. Іван Бондар справедливо зупинив матч, бо ще на старті був дзвіночок, коли фанати «Дніпра» запустили димову шашку. Вилилося все в те, що на початку другого тайму фанати кинули петарду біля воротаря «Волині». Іван правильно вчинив, зупинивши матч.

Днепр - Волынь

Що стосується суддівства, то на 33-й хвилині Довбик забив гарний гол. Коментатор відзначив, що не без допомоги Ротаня, який заважав суперникові боротися за м'яч. Ротань не заважав, він не приймав участі у боротьбі, а захисник на нього завалився. Все чисто.

На 43-й хвилині бригада справедливо скасувала гол Довбика через положення «поза грою».

«Сталь» - «Ворскла» 0:0
Арбітр – Ігор Пасхал (Херсон)

Мирослав Ступар. Ігор Пасхал проблем не відчув. Варто відзначити момент з конфронтацією, коли Каленчуку здалося, що воротар «Ворскли» Шуст спіймав м'яча за лінією воріт. Проте камера цього не підтвердила. Шуст спіймав м'яча на лінії, що не може трактуватися як взяття воріт. Виникла конфронтація, за підсумком якої Каленчук і Шуст отримали по жовтій карточці.

«Динамо» - «Чорноморець» 2:1
Арбітр – Ярослав Козик (Закарпатська область)

Мирослав Ступар. Козику дістався достатньо напружений матч. «Чорноморець» бажав виграти, аби потрапити до Ліги Європи. Але завдання одесити не виконали. Сім карточок, винесені Козиком, – по справі. Одинадцятиметровий удар на 52-й хвилині у ворота «Динамо» – справедливий. Данченко обходив захисника «Динамо», а той ненавмисно зачепив його руками. Рішення вірне.

«Олександрія» - «Шахтар» 1:1
Арбітр – Юрій Можаровський (Львів)

Мирослав Ступар. Матч статусний, з яскравою вивіскою, а арбітр обійшовся без єдиної жовтої карточки. В цьому заслуга як арбітра, так і гравців обох команд. Гра проходила толерантно.

Мали місце дрібні епізоди, коли після боротьби плече в плече виникали апеляції. Тим більше, для наших суддів такі епізоди викликають труднощі. Не завжди вдається чітко розібратися у тому, де був фол, а де не було. Але в цьому матчі Юрій Можаровський розібрався.

«Зоря» - «Олімпік» 2:0
Арбітр – Микола Балакін (Київ)

Мирослав Ступар. Вилучення Емерсона сумнівам не підлягає. Захисник «Олімпіка» не за правилами зупинив прохід Безбородька, який виходив один на один з воротарем.

«Карпати» - «Зірка» 2:1