Артем Франков - про відхід Реброва, Вукоєвича та «ультиматум Рауля»

Динамо Київ 1 Червня, 16:58 3597
Артем Франков - про відхід Реброва, Вукоєвича та «ультиматум Рауля» | 19-27
Головний редактор журналу «Футбол» коментує кадрові перестановки в київському «Динамо».

«Що стосується кадрових зрушень у «Динамо», про які зараз хіба що сліпоглухонімі пліткують не надто активно. Почекаємо офіційного оголошення - поки відомо тільки про відхід Сергія Реброва, про який заявив сам тренер. Як би там не було, вважаю, що вже можна анонсувати дійсно серйозні зміни в клубі, які стануть приводом для довгого і бурхливого... того, що в інтернеті найчастіше прийнято називати «їжею» - обговорення, яке тільки приправиться сезоном, що стартує, в якості пікантного соусу.

Втім, як мінімум одну річ я можу привітати вже зараз - прихід на пост селекціонера легенди київського клубу, улюбленця вболівальників, хорватського півзахисника Огнена Вукоєвича. Звичайно, ніхто не гарантує негайні результати його роботи, але чорт візьми - ось радий його бачити, і все тут! Що ж стосується неминучих приходів-відходів безпосередньо в тренерському штабі і навіть штабах, то я пропоную не зводити все до персони головного тренера, а оцінити всю програму змін в цілому - наприклад, передбачуване зникнення іспанського впливу, до якого «Динамо» так звикло в останні три роки.

Оцінювати треба неупереджено і вкрай уважно - як суворий урок на майбутнє. Наприклад, того наставника-легіонера, який, користуючись службовим становищем, ухитрився повідомити 19-річним динамівцям в перерві пріснопам'ятного матчу з «Аяксом» - мовляв, неважливо, яким буде результат, важливо, щоб ви дотримувалися схеми команди 21-річних, «старшої за званням»! «Краї, краї - все це застаріло, важливим є контроль м'яча». Ага... Головне - вчасно нагодився. І відразу все розставив по місцях.

Виразно провальний, незважаючи на успіхи молодих, сезон - який, втім, ніяк не можна зводити до одних лише тренерських прорахунків, тому що всьому клубу «Динамо» довелося дуже нелегко з відомих і досить підлих причин - зобов'язує до серйозного аналізу, а не до звичних і ні до чого не зобов'язуючих, стрибків по верхах. Серйозність має на увазі точність фактажу. Зокрема, спогад про те, як багато динамівці при Реброві домоглися - можливо, це мораліте вам вже набридло до чортиків, тим більше його дещо двозначно повторили на трибуні в Одесі, але воно ні грама не втратило актуальності.

Провали - селекційні, ігрові, тактичні, результатні - окрема стаття; з іншого боку, вони і без того на увазі, і «Футбол» неодноразово про них писав. Інше питання - не завжди очевидні причини тієї чи іншої події, те, що називається «кухнею», і те, не втомлююся повторювати, що практично нам не відомо.

Аналогічно я б взяв паузу з іншого, але тісно пов'язаного з попереднім, а також збірною України приводу - сусіди ніби як обіцяють оголосити про повернення Курбана Бердиєва в «Рубін» в суботу. Так уже склалося, що у нас в цьому плані не стільки академічний, скільки здивований і навіть гнівний інтерес - якщо, звичайно, новина підтвердиться.

Можливо, це багатьох змусить поглянути на те, що відбувалося у нас, трохи інакше - зокрема, на те, що було рік тому. Є там інші вкрай цікаві подробиці - хоча б щодо горезвісного «ультиматуму Рауля». Захочуть - розкажуть», - написав Франков у свіжому номері журналу «Футбол».