Час Хацкевича

Динамо Київ 6 Червня, 17:04 1720
Час Хацкевича
В п'ятницю не тільки відкрили нове поле на НТБ «Нивки» — як правило, широку публіку абсолютно не хвилюють такі світлі новини, які свідчать про благополуччя клубу і те, що його керівництво дивиться одночасно в корінь і в майбутнє.

Але і сталося головне: знайшли кров, плоть і підписи на контрактах чутки про великі зміни в київському «Динамо».

Командувати різними командами клубу відтепер будуть:

перша — Олександр Хацкевич (головний тренер), Олег Лужний, Максим Шацьких (помічники), Михайло Михайлов (тренер воротарів);

U‑21 — Юрій Мороз (головний тренер), Сергій Шматоваленко, Сергій Федоров (помічники), Тарас Луценко (тренер воротарів);

U‑19 — Ігор Костюк (головний тренер), Віталій Косовський, Андрій Анненков (помічники), Олександр Мороз (тренер воротарів).

Косовському на чолі команди U‑14 і Анненкову на чолі U‑16 ще належить зіграти у фінальних матчах відповідних чемпіонатів України. Всі динамівські команди від 14‑ти до 17‑ти років самим що не є впевненим чином взяли перші місця в своїх групах, дружно вигравши по 16 матчів з 18‑ти, і тепер поборються за чемпіонство, маючи намір гідно підтримати юнаків і молодь.

Як бачите, всупереч інтенсивним розмовам у штабі немає Олександра Шовковського, але є припущення, що найближчим часом нова робота СаШо все-таки з'явиться і буде вона досить несподіваною.

Зате можна чітко сказати, кого у штабах немає — одночасно з Сергієм Ребровим «Динамо» залишили всі іспанці, які з'явилися якраз при ньому і завдяки йому! З ними не продовжили контракти, і прекрасно зрозуміло, що пов'язано це аж ніяк не з задоволенням, отриманим від їх роботи. те, що сталося, означає дуже серйозні зміни і в тренувальному процесі, і, швидше за все, в тактиці всіх команд — тому що контроль м'яча заради контролю м'яча неабияк дістав усіх, особливо якщо враховувати, що українські футболісти НІКОЛИ не зможуть реалізовувати цю методу настільки ж ефективно, як іспанці. Природа у нас інша. Єство! Хоча в цілому питання, безумовно, дискусійне.

Що стосується гравців, то зараз особливий інтерес представляє доля орендованих футболістів.

Чомусь прийнято говорити тільки про чотирьох, найпомітніших, хоча їх набагато більше.

Артем Кравець, Юнес Беланда і Дьємерсі Мбокані повернулися в клуб, і в Києві будуть прийматися рішення про їхню подальшу долю. Вже ясно, що Кравець в якусь іншу оренду не піде (тим більше клуби шкода — вони ж всі вилітають!), а от що стосується інших... Подивимося.

У всякому разі, те, що нам абсолютно не потрібно посилювати ймовірного суперника по Лізі чемпіонів — «Ніццу», думаю, досить очевидно всім. Що або хто здатний змусити Беланда і Мбокані передумати, припинити рватися на Захід будь-якою ціною і спробувати принести користь «Динамо» — відповідь очевидна: головний тренер. Буде намагатися? Чи вийде? Це все численні ступені невизначеності, яких повно в будь-якій команді, навіть набагато менш проблемній, ніж нинішнє «Динамо».

Особлива тема — чи стане китайський «Тяньцзінь Цюаньцзянь», за який зараз виступає Жуніор Мораєс, користуватися правом викупити гравця. Питання вирішиться до закінчення строку оренди — 1 липня. Свій останній матч за клуб у чемпіонаті Китаю Мораэс провів ще 6 травня (1:3 з «Чаньчун Ятаем»), після чого в чотирьох турах не потрапляв навіть у заявку — так що слід вести мову про якесь пошкодження. Втім, не виключено, що Фабіо Каннаваро, чия команда виграла три матчі поспіль, не бачить за потрібне вносити зміни і стійко випускає в старті лише два легіонера — забивних Вітселя і Пато.

Так от, кадрові питання аж ніяк не вичерпуються легіонерами. У Калітвінцева оренда в «Зорі», пам'ятається, до кінця року, а от як бути з Мякушко і Хльобасом з «Ворскли»? Вони отримають хоч якийсь шанс хоча б в стилі «наша пісня гарна, починай спочатку»? Загалом, гравців у «Динамо» багато, хороших і/або різних. Наскільки вдасться Олександру Хацкевичу з товаришами зліпити з них сильний колектив або просто підняти тонус нинішньому? Будемо сподіватися, що вдасться.

Це все, що можна сказати — звичайно, за винятком традиційних побажань удачі.

Зокрема, я зовсім не беруся міркувати щодо тактики в три захисника і поглядів Хацкевича з цього приводу, але щось підказує — далеко не факт, що «Динамо» не почне сезон в куди більш традиційної розстановці. А проблему лівого захисника слід вирішувати, тому що ні Антунеш, ні Очігава в даному випадку не виглядають рішенням... Як? Знову ж питання до головного тренера.

Довго чекати не доведеться. Якусь інформацію дадуть збори та склад їхніх учасників — команда збирається в Києві 19 червня і після медобстеження вирушає до Австрії, правда, вже в інший готель. Далі — Суперкубок з «Шахтарем» (Одеса, 15 липня), 1‑й тур — прийом «Чорноморця» (19 липня), 2‑й — матч з «Шахтарем» у Харкові, а 25 або 26‑го належить зіграти перший матч третього раунду кваліфікації Ліги чемпіонів.

Артем ФРАНКОВ, журнал «Футбол»

P. S. Вас дуже цікавить, чи розглядалися інші кандидатури на пост головного тренера? Відповім — звичайно. Мінімум три. Однак один фахівець зайнятий, інший — не може зайняти цей пост з інших, але дуже суворих причин, третій — ніби як і можна було б, але... Не виключаю, що претендентів і більше, але про те мені невідомо.