Чому збірна України може залишитися без плей-офф, навіть якщо фінішує другою

Збірна України 12 Червня, 14:51 13222
Чому збірна України може залишитися без плей-офф, навіть якщо фінішує другою | 19-27
Відбіркова кампанія до чемпіонату світу 2018 року для збірної України переходить у вирішальну стадію і права на помилку у команди Шевченка фактично немає.

Збірна України виграла у непростому матчі на полі команди Фінляндії, але це єдина гарна новина для команди Шевченка у вчорашній ігровий день. Адже інші два матчі групи I, в якій грають українці, завершилися з максимально невдалими для нас результатами.

Турки мало того, що виграли на полі Косово і не втратили очок, на що всі ми в глибині душі розраховували, так ще і перемогли з рахунком 4:1, суттєво поліпшивши різницю забитих і пропущених голів. Ну, а в матчі Ісландія – Хорватія перемогли «вікінги» і максимально закрутили інтригу в відбірковій шістці. Точніше – четвірці, адже Косово і Фінляндія останні чотири тури вже будуть грати у якості глядачів. Хоч і небезпечних.

Чому для української збірної невигідна перемога ісландців вчора? Тому що північні футболісти не лише не пропустили команду Шевченка на другу сходинку в групі, але і не дозволили хорватам відірватися на першому місці і майже гарантовано змусили їх їхати в Україну в останньому турі з турнірними завданнями в голові. Звичайно, всяке ще може статися, але важко повірити тепер, що хорватам нічого не треба буде в останньому турі.

Втім, мотивація суперників української збірної – лише одна з багатьох проблем команди Шевченка. Але найголовніша – важкий календар самих «жовто-блакитних». Туреччина вдома, Ісландія на виїзді, Косово на виїзді і Хорватія вдома – ось перелік матчів збірної України, де лише гра проти Косово може вважатися більш-менш простою, хоча представника Балкан не варто недооцінювати, і в цьому ми ще матимемо змогу переконатися.

З іншого боку, у конкурентів в боротьбі за перші дві сходинки теж не надто легкі розклади, і, як мінімум, за другу позицію команда Шевченка матиме змогу поборотися, навіть за умови нової втрати очок. Бо втрачатимуть і інші. Тільки от може так статися, що друге місце не гарантує Україні (або іншому «вихідцю» з нашої групи) навіть місця в плей-офф. Чому? Розглянемо ситуацію більш детально.

Нагадаємо про регламент відбіркового циклу до ЧС-2018 у Європі. Тут 54 команди розділені на дев'ять груп по шість команд. У кожній групі проходить двохколовий турнір. Краща команда з кожної групи виходить до фінальної частини чемпіонату світу напряму, а 8 кращих команд, що посіли другі місця в групах розбиваються на 4 пари та грають у плей-офф, чотири переможці якого виходять у фінальну частину мундіалю.

Так от, навіть якщо припустити, що Україна посяде-таки зрештою друге місце у своїй шістці, є великі сумніви щодо того, чи не стануть «жовто-блакитні» тією самою дев'ятою зайвою командою серед других? Зазначимо, що у підрахунках не будуть враховуватися очки, набрані в матчах з командами, що займуть останні місця в своїх «шістках», і ось як вигладяє на цей момент таблиця умовного «чемпіонату других місць» європейського відбору.

України тут немає, але у нас наразі в такій таблиці було б лише 8 очок і, як бачимо, ми б знаходилися на межі потрапляння на дев'яту сходинку, яка не дає права абсолютно ні на що.

Виходить, що українцям в останніх турах треба не просто займати друге місце, але і набирати при цьому максимально велику кількість очок, а щоб взагалі обійтися без непотрібних підрахунків і головного болю, команді Шевченка треба повертатися у боротьбу за перше місце. А для цього - вигравати у всіх. Що буде дуже непросто, враховуючи те, з яким болем і стражданнями набираються очки цього року.