Експертиза. Чому навесні у «Динамо» було мало шансів проти «Шахтаря»...

Динамо Київ 15 Липня, 18:55 902
Експертиза. Чому навесні у «Динамо» було мало шансів проти «Шахтаря»... | 19-27
У 2017 році принципові суперники зіграли вже три рази. Згадуємо, як вони це робили.

Навесні цього року Шахтар і Динамо награлися вдосталь. Провели три матчі, в двох перемогли гірники, а в останньому поєдинку, коли мотивації, мабуть, не було навіть у донецьких резервістів, виграло Динамо. Ми вирішили пригадати, якими з точки зору цифрових досягнень вийшли попередні зустрічі принципових суперників в 2017 році. Розуміємо, що до нинішньої команди Олександра Хацкевича вся ця статистика не має ніякого відношення, але все-таки...

Два відсотки браку на користь Шахтаря

В активності та в бажанні динамівцям відмовити було складно. Навіть за сухою кількістю техніко-тактичних дій це помітно, але якщо підійти до якісної оцінки, стає абсолютно зрозуміло, що Шахтар був сильнішим. Виконавши за три поєдинки майже на півсотні дій більше, футболісти Динамо зробили при цьому набагато більше помилок. Різниця в браку 2% - це велика різниця.

Захист Динамо тріщав по швах

Тут відразу хочемо уточнити, що саме захист, а не оборона. Тому що в середині поля у киян було досить корисних руйнуючих ТТД, але як тільки гірники доходили до Пантича і Кадара, відразу виникали проблеми. Показник виграних єдиноборств в обороні у гравців біло-синьої дружини в цих трьох матчах склав 46%. У донеччан він дорівнював 53%. Динамівці зробили майже на десяток більше відборів, але успішність цього показника виявилася вищою відразу на 5% у футболістів Шахтаря. У киян було більше перехоплень і підбирань, але на чужій половині поля в таких діях знову досягли успіху гірники.

У киян було більше... гострих передач

У тому, що динамівці добре руйнували в середині поля, можна переконатися за статистикою входу в штрафну площу при володінні м'ячем. Зазвичай у гірників цей показник перевищує позначку в 20%, а тут він ледь перевалив за 10%. Мало було у донеччан гострих і флангових передач. Дивно, але динамівці перевершили в цьому свого суперника! Втім, навесні кияни, якщо ви не забули, трохи поміняли свої тактичні пріоритети, а з приходом в команду Олександра Хацкевича в цьому плані, здається, сталася справжня революція.

Гірники провели півсотні швидких атак

Втім, перевершити нинішній Шахтар в швидких атаках - завдання не з легких. Як не намагалися динамівці це зробити, на 40 їх контратак донеччани відповіли 50-ма. Гірники традиційно активно працювали правим флангом (на 12 атак більше в середньому за гру, ніж через ліву бровку). Зате у киян, на подив, краще працював якраз лівий фланг. Правда, в двох матчах. У третьому заграв Андрій Ярмоленко - і це відразу принесло результат.

За три матчі в цілому завдали 20 ударів по воротах

Критикуючи захисників Динамо, не варто забувати про те, що особливо розгулятися грізній бразильській атаці суперника вони все-таки не дали. Помилявся хтось один - його відразу страхував інший. У колективному плані обидві команди працювали непогано. Тому і матчі не були особливо видовищними (третій - не береться до уваги). В середньому за гру футболісти Шахтаря наносили по 8,7 удару, гравці Динамо - по 5,7. У рамку гірники потрапили за три гри 12 разів, а динамівці - вісім. Така собі, чесно сказати, картина для футбольних гурманів.

Пора повертатися до робітничо-селянському варіанту

Загалом, куди не глянь - Шахтар, за рідкісним винятком, був сильніший за Динамо. У плані індивідуальної майстерності - так точно. Найяскравіше про це свідчить середня статистика обводок в весняних поєдинках: у донеччан їх було 36 за гру (67% вдалих), у киян - 26 (63% вдалих). Так що перебудова в діях Динамо в даному конкретному випадку була вкрай необхідна. Побити Шахтар його ж зброєю поки практично неможливо. Потрібні інші козирі - наприклад, тактична гнучкість, хороша функціональна готовність і так далі. Пора повертатися до робітничо-селянському варіанту і цього не соромитися. Мета виправдовує засоби…

Євген ГРЕСЬ