Хацкевич грає на контратаках

Динамо Київ 25 Липня, 11:03 1114
Хацкевич грає на контратаках | 19-27
З приходом на тренерську посаду Олександра Хацкевича тактика «Динамо» принципово змінилася.

Після трьох сезонів «іспанського футболу» та спроби зіграти навесні у три захисники команда повернулася до тактики, яку застосовували ще тоді, коли сам Хацкевич був футболістом «Динамо». Тактика зовні проста — пресинг після втрати м’яча на чужій половині та швидкі контратаки після вдалого відбору. Так грають нині чи не всі українські команди. І це нормально, зважаючи на рівень виконавців, яких вони мають.

Що дала чи може дати нова-стара тактика нинішньому «Динамо»? Насамперед — шанси у грі проти опонентів вищого класу, які мають гравців високої кваліфікації. Приблизно так грала команда за тренерства Лобановського 20 років тому — не пропустити і при нагоді віддати вперед, де Шевченко щось придумає. На жаль, гравця калібру 20-річного Шевченка у розпорядженні Хацкевича немає. Також немає футболістів із точним пасом, схожих на Василя Кардаша чи Юрія Калитвинцева. Та й в обороні проти сучасних європейських суперклубів грати значно складніше, ніж 20 років тому.

Що показав матч із «Шахтарем», у якому кияни перемогли завдяки самовідданості та удачі? Потрібен швидкий форвард, який би не відставав від флангових гравців під час контратаки. Мбокані, на якого зробив ставку Хацкевич, корисніший при масованому наступі. Він динамівцям у матчах із серйозними суперниками не загрожує. Пресинг та відмова від «контролю м’яча» на власній половині забирають багато сил — без нього бігати важче. Як наслідок — у всіх трьох офіційних матчах за Хацкевича команда відчутно «сідала» після 60-ї хвилини гри. У матчі в Харкові «Шахтар» був просто зобов’язаний щонайменше зрівнювати рахунок у другому таймі. Просто не пощастило. Співати ж дифірамби ­команді, яка за весь матч завдала лише одного удару в рамку чужих воріт — означає робити цій команді гірше.

Із другою за рівнем командою Швейцарії «Динамо» точно не гратиме у Києві в атакувальний футбол. Стратегічно важливо у середу — не пропустити. Хацкевич розуміє це не гірше за нас. Усе залежатиме від того, чи вдасться динамівцям забити першими. Але й тоді вони не побіжать уперед усім складом, а чекатимуть шансу в контратаці. Добре, що тренери, здається, остаточно визначилися зі стартовим складом. Це зробить меншим шанс на несподіванку помилку. Якщо її вдасться уникнути, то можна сподіватися на вдалий для киян результат поєдинку із «Янґ Бойс». Я особисто вважатиму за позитивний будь-який результат, за якого «Динамо» не пропустить.

Микола НЕСЕНЮК