Нулі з позитивом. Шість підсумків матчу «Астра» – «Олександрія»

Футбол України 28 Липня, 12:01 961
Нулі з позитивом. Шість підсумків матчу «Астра» – «Олександрія» | 19-27
«Футбол 24» виділяє головні аспекти єврокубкового виїзду «Олександрії» в гості до румунської «Астри».

Другий єврокубковий млинець не глевкий

Минулого року довгоочікуваний дебют у єврокубках приніс Олександрії лише розчарування. Ліга Європи заїхала у районний центр, прихопивши з собою сувору реальність. 1:6 від Хайдука за підсумками двох матчів дали хороший урок Володимиру Шарану і його команді. Другий старт на європейській арені сприймався «жовто-чорними» вже тверезіше, без зайвих емоцій.

Очікування від протистояння з Астрою серед вболівальників кардинально різнилися. Суперник загалом прохідний, але ми вже зрозуміли рівень нашого чемпіонату і силу п’ятої його команди. На фоні минулорічного провалу і невпевнених перших турів поточного чемпіонату загальне враження щодо виїзду в Джурджу позитивне. Олександрія не розчарувала.

Хороший перший тайм

Головний тренер команди на старті сезону неодноразово заявляв, що пріоритетом для олександрійців буде Ліга Європи. Поразка Олімпіку? Нічия з Вересом? «Ми націлено готуємося до єврокубків, вже зачекалися». Ці слова з перших хвилин на «Марін Анастасовічі» знайшли своє відображення у грі українців. Активність у передній лінії, пресинг, тиск на ворота суперника.

Олександрія серйозно переважала господарів і, якщо не мусила, то могла, відкрити рахунок. Удари Банади та декілька створених Сіталом моментів виглядали досить солідно на фоні відсутності шансів у суперника. Загалом ми нарешті побачили в особі Олександрії справжнього українського єврокубкового повпреда, а не «зелену» команду, для якої просто за щастя послухати гімн Ліги Європи.

Проблема з голами

По перерві Астра вже не дозволила так масовано і серйозно атакувати, а тому цінність кожного бодай напівгольового шансу різко зросла. Довелося жалкувати про попередні недопрацьовані епізоди, які продовжили сумнівну тенденцію початку сезону для Володимира Шарана. 3 перші матчі нового сезону – 0 голів.

Якщо з Вересом створено було не так багато, то в матчах проти Олімпіка та Астри моментів бодай на один гол вистачало. Потрібно терміново вирішувати проблему реалізації. Тренерський штаб це розуміє. Хедкоуч заявив, що вдома першочерговим завданням стане гол у чужі ворота. Бажання і роботу Сітала потрібно підсилити розумінням та допомогою партнерів.

Важкі останні хвилини

У другому таймі Олександрія виглядала важче, але гра все одно була рівною. Ситуація погіршилася після вилучення Басова. Сергій отримав другу жовту картку у середині поля за срив атаки господарів, чим прирік своїх партнерів на дуже важку кінцівку.

Астра мала 10 хвилин на реалізацію чисельної більшості, а Олександрії довелося на цей час повністю окопатися на своїй половині поля і зіграти на відбій. Вдалося. Вистояли. І нулі на табло, які в перерві сприймалися з певним сумом, перетворилися на позитивний результат.

Шанси перед матчем-відповіддю

Звичайно, виїзний гол зробив би українську команду фаворитом перед матчем-відповіддю, але й нульова нічия залишає хороші шанси. Навіть не стільки рахунок, скільки гра і старання олександрійців. Робота з атакою, «домашні заготовки» на стандарти, які в Румунії принесли мало користі, – і вихід у наступний раунд цілком реальний.

Румунський ігнор трансляції

Окремо варто відзначити проблеми з показом матчу. Жодна місцева телекомпанія не захотіла транслювати цей матч, відповідно, румуни його навіть не знімали. Українські вболівальники не мали можливості переглянути матч по телебаченню. Олександрія вийшла з ситуації єдиним можливим способом – показала гру на власному каналі в Youtube, залучивши до коментаторського дебюту кореспондента «Футболів» Миколу Середича.