Олександр Іщенко: «Раніше в дитячу футбольну школу було 20 осіб на одне місце, а зараз - лише 2 дитини...»

Динамо Київ 9 Лютого, 00:56 1984
Олександр Іщенко: «Раніше в дитячу футбольну школу було 20 осіб на одне місце, а зараз - лише 2 дитини...»      | 19-27
Відомий футбольний експерт Олександр Іщенко, який нині є старшим тренером ДЮФШ «Динамо» (Київ), в ексклюзивному інтерв`ю для 1927.kiev.ua розповів про деякі нюанси розвитку сучасних футбольних шкіл в Україні, згадавши найяскравіших представників футбольної України минулого століття.

Відомий футбольний експерт Олександр Іщенко, який нині є старшим тренером ДЮФШ «Динамо» (Київ), в ексклюзивному інтерв`ю для 1927.kiev.ua розповів про деякі нюанси розвитку сучасних футбольних шкіл в Україні, згадавши найяскравіших представників футбольної України минулого століття.

- В українського футболу славне минуле! Найяскравіші випускники академії «Динамо» та гравці тих часів - це Андрій Шевченко (пік його кар'єри припав на 1998 - 1999 роки, коли він переходив до «Мілану»), володарі «Золотого м'яча» Олег Блохін та Ігор Бєланов, а також Олімпійський чемпіон Михайличенко. Дуже хотілося б вірити, що незабаром у нас знову з'являться зірки першої величини. Радянський Союз був великою футбольною державою, яку, в більшості, забезпечували талантами представництва футбольних шкіл Закарпаття, Центральної і Східної України.

Пам'ятаю часи, коли основою збірної СРСР були переважно гравці київського «Динамо». Зараз гостро відчувається потреба у футболістах такого рівня. Сьогодні це велика проблема, але ж на те і є академії футболу - «Динамо» (Київ), «Карпати» (Львів), «Шахтар» (Донецьк), також дуже активно працюють «Металіст» (Харків), «Дніпро» (Дніпропетровськ), «Металург» (Донецьк), «Іллічівець» (Маріуполь). Я впевнений, що в недалекому майбутньому, якщо вдасться все це зберегти і продовжити працювати в тому ж напрямку, ми все ж дочекаємося плодів.

- На Вашу думку, чи покращав зараз рівень розвитку футбольних шкіл та академій у порівнянні з минулими роками?

- Важко порівнювати, адже раніше в дитячу футбольну школу конкурс був - 20 осіб на одне місце, а сьогодні, на жаль, 2 людини… Плюс вплив екології, проблеми побутового характеру, різного роду труднощі. Природно, що це боляче вдарило по футболу. Але, на щастя, є люди, які люблять футбол і віддані йому. Вони утримують академії і футбольні школи. Завдяки їм маємо велику надію на те, що майбутнє в українського футболу все ж є.

- Яке із завдань, що стоять саме перед тренерами ДЮФШ, Ви вважаєте найголовнішим?

- У футбольній школі чи академії перше завдання перед тренерським штабом - це зробити так, щоб хлопчики залюбки тренувалися. Перші кроки - це якраз прищепити дитині любов до футболу, не тільки викликати справжній інтерес, а й зуміти його підтримати. Як тільки юнак починає регулярно відвідувати заняття і, так би мовити, «спати з м'ячем», - можна говорити про перспективу подальшої роботи з хорошим «матеріалом». Надалі - вже зовсім інший підхід.

Станіслав Романов