В останні тижні судова боротьба Динамо та Федерації футболу України в площині «маріупольської справи» досягла апогею. Сторони взявся «мирити» найвищий орган спортивного правосуддя – швейцарський Спортивний арбітражний суд Лозанни (CAS). Обидві сторони прибули до Лозанни в численному складі свідків та надали чимало доводів (починаючи з клубних шаликів на парканах та завершуючи свідченням працівника СБУ), і після декількох днів розгляду швейцарці постановили – правда на стороні ФФУ.
В Динамо доволі болісно сприйняли поразку, і в певній мірі вже відчувають її наслідки. Але чи насправді візитом до Лозанни все закінчиться?
Теоретично – це не кінець, а от практично – «фініта». Нема сумнівів, що Динамо прийме рішення Спортивного арбітражу. Хоча й має теоретичну можливість оскаржити його.
«Звертаючись до лозаннського суду з позовом в порядку ординарної процедури чи зі скаргою в порядку апеляційної процедури, сторони, як правило, підтверджують прийняття ними майбутнього рішення по справі як таке, що є рішенням суду останньої інстанції. Саме тому в судовому рішення CAS вказується про те, що воно не підлягає оскарженню», – розповідає Sport Arena спортивний юрист Ілля Скоропашкін.
Але, як відомо, з кожного правила є певні виключення. Рішення CAS може бути оскаржене у Швейцарському федеральному трибуналі (Swiss Federal Tribunal) за певних обставин. Підставами для оскарження можуть бути порушення фундаментальних принципів здійснення правосуддя. При цьому, доводи сторін по суті справи не враховуються.
«Наприклад, одним з таких порушень може бути недотримання судом принципу рівноправності сторін. Простіше кажучи – одній зі сторін спору не надали можливість надати свої доводи та заперечення. Відомо, що дана справа слухалась більше 11 годин поспіль, отже всім учасникам спору напевне дали можливість висловити свою думку».
Стосовно можливого терміну апеляції на рішення CAS, то він складає 30 днів, але зміни до турнірної таблиці Прем`єр-ліга, на думку Скоропашкіна, може вносити уже зараз.
«Строк на оскарження рішення CAS становить 30 днів. Але навіть у випадку подання скарги на рішення арбітражного суду до Швейцарського трибуналу, це не призупиняє виконання рішення лозаннського суду, крім випадку, якщо сам Трибунал не прийме іншого рішення».
Проте, за інформацією Sport Arena, Динамо не буде звертатися у Федеральний суд Швейцарії та вже навіть не розглядає всілякі можливі варіанти апеляції. Правда, шпарина завжди знайдеться, і в даному випадку нею вже користуються Карпати – в суперечці з Володимиром Гудимою львівський клуб подався до суду загальної юрисдикції, за допомогою якого поки вдало «плює» на рішення КДК федерації та того ж CAS.
20 лютого Спортивний арбітражний суд Лозанни відхилив апеляційний позов Динамо до ФФУ стосовно покарання клубу технічною поразкою за невиїзд на матч УПЛ до Маріуполя в серпні 2017 року.
Юрій Конкевич
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!