Офіційно! Срна дискваліфікований на 17 місяців за вживання допінгу

Футбол України 22 Лютого, 23:50 520
Офіційно! Срна дискваліфікований на 17 місяців за вживання допінгу
Національний антидопінговий центр України (НАДЦУ) виніс рішення у справі Даріо Срни щодо порушення ним Антидопінгових правил, а саме правила 2.1 («Наявність забороненої речовини або її метаболітів чи маркерів у будь-якій пробі, взятій у Спортсмена»).

Капітан Шахтаря Даріо Срна дискваліфікований на 17 місяців. Відповідне рішення прийняв Національний андидопінговий комітет, інформує офіційний сайт організації.

Термін дискваліфікації, відповідно до п. 10.11.1 АДП НАДЦ, розпочався 22 березня 2017 року. Саме тоді була взята допінг-проба у Срни.

В пробі хорвата було виявлено нетипові показники компонентів ендогенного стероїдного профілю. В результаті додаткових аналізів методом ізотопної мас-спектрометрії встановлено, що проба містить екзогенні похідні дегідроепіандростерону, які включені до списку заборонених речовин ВАДА на 2017 рік.

Таким чином капітан «гірників» зможе повернутись на поле 22 серпня цього року. Відповідно до статті 10.12.2 Антидопінгових правил (АДП), Срна зможе повернутися до тренувань з командою за два місяці до закінчення терміну відсторонення, тобто з 22 червня 2018 року.

Зазначається, що антидопінговий центр не знайшов великої провини гравця. Срна визнав, що він ненавмисно порушив антидопінгові правила. Антидопінговий центр врахував пояснення гравця щодо обставин, які передували тестуванню, а також те, що Срна вирішив добровільно призупинити виступи після повідомлення про позитивну допінг-пробу.

Відповідно до статті 13 АДП, на дане рішення може бути подана апеляція до Спортивного арбітражного суду в м. Лозанна (Швейцарія).

Нагадаємо, раніше Шахтар підтвердив, що у допінг-пробі Срни був знайдений заборонений препарат, а сам гравець призупинив виступ за клуб, аби зосередитись на власному захисті.