Нові правила відбору ЛЧ: віце-чемпіону України пройти кваліфікацію буде складніше?

Динамо Київ 27 Лютого, 13:28 1011
Нові правила відбору ЛЧ: віце-чемпіону України пройти кваліфікацію буде складніше?
УЄФА з нового сезону змінив принцип відбору учасників Ліги чемпіонів.

Раніше безпосередньо в груповий етап Ліги чемпіонів напряму потрапляли 22 клуби (включаючи чемпіона України), а ще 10 клубів пробивалися туди через кваліфікацію (це неодноразово вдавалося віце-чемпіонам України). Але з сезону 2018/19 правила відбору змінюються.

УЄФА надав 4 додаткові прямі путівки в груповий раунд для четвертих команд із топ-чемпіонатів (Іспанія, Англія, Італія, Німеччина). Відповідно на 4 зменшилася кількість путівок через кваліфікацію. «Шлях чемпіонів» тепер делегує не 5, а 4 команди, а «Шлях ліг», через який у ЛЧ йде віце-чемпіон України, скорочений із 5 до всього 2-х переможців.

Цього літа друга команда України (можливо, нею стане київське «Динамо») стартує у відборі з 3-ї кваліфікації, де отримає суперника з: Португалія-2, Бельгія-2, Франція-3 і Росія-3 (швидше за все, будуть розведені при жеребкуванні), а також трьох переможців 2-ї кваліфікації, в якій зіграють Туреччина-2, Чехія-2, Швейцарія-2, Нідерланди-2, Греція-2 і Австрія-2.

Єдиний «плюс» для віце-чемпіона України полягає тільки в тому, що йому не доведеться конкурувати в кваліфікації з четвертими командами Англії, Італії, Іспанії та Німеччини.

Календар відбору для віце-чемпіона України:

7/8 серпня - перші матчі 3-го відбіркового раунду;

14 серпня - матчі-відповіді 3-го відбіркового раунду;

21/22 серпня - перші матчі раунду плей-офф;

28/29 серпня - матчі-відповіді раунду плей-офф.