Експерт: «Шахтар» так і не вибачився перед уболівальниками за Срну»

Футбол України 2 Березня, 17:12 538
Експерт: «Шахтар» так і не вибачився перед уболівальниками за Срну»
Капітана «Шахтаря» Даріо Срну дискваліфікували на 18 місяців за вживання допінгу. Він не грає з березня 2017-го. На поле хорват може вийти наприкінці серпня.

— Не думаю, що Срна — помічник «Шахтареві» в майбутньому, — каже колишній футбольний тренер Олег ­Фе­дорчук. — По-перше, Даріо буде 36 із гаком років. По-друге, його форма перед дискваліфікацією не вражала. Інколи хорват міг спалахнути й зіграти матч на високому рівні, але в більшості випадків на полі вже було лише ім'я. Зазвичай футболісти з віком приймають допінг, аби швидше відновитися. Організм уже не той, що в 20 років.

Федорчук вважає, що дискваліфікація Срни пішла на користь «Шахтареві».

— У таких випадках клубові нібито й незручно натякати гравцеві, що час завершувати кар'єру. Свого часу в «Мілані» до 41 року грали Костакурта й Мальдіні. Вони не дали дороги молодим, а після їхнього відходу команду лихоманить кілька років.

Чи правильною була реакція «Шахтаря» на позитивну допінг-пробу капітана?

— Ні. «Шахтар» не пояснив ситуацію, не вибачився перед своїми вболівальниками. Клуб повівся так, ніби нічого особливого не відбулося. Але ж Срна — не рядовий гравець. Це — капітан команди, людина, наближена до керівництва. Це чимось нагадує поведінку російських спортсменів, коли їх ловили пачками на вживанні допінгу, а в Кремлі ледь не вручали державні нагороди.