«Лаціо»: детальне представлення суперника київського «Динамо» у Лізі Європи

Динамо Київ 5 Березня, 15:45 1386
«Лаціо»: детальне представлення суперника київського «Динамо» у Лізі Європи  | 19-27
Футбол 24 розповідає про «Лаціо», суперника київського «Динамо» в 1/8 фіналу Ліги Європи, розкриваючи його сильні і слабкі сторони.

Вже цього четверга київське Динамо зіграє в Римі проти Лаціо в першому матчі 1/8 Ліги Європи. В цій статті ми ближче познайомимося з однією з найяскравіших італійських команд цього сезону.

Головний тренер

Сімоне Індзагі: 9 сезонів в якості гравця Лаціо, рекордсмен серед італійців в Лізі чемпіонів і молодший брат Філіппо Індзагі

Лаціо проводить вже другий повний сезон під керівництвом колишнього свого форварда Сімоне Індзагі. Нинішній головний тренер в якості гравця провів у Лаціо 9 сезонів в період з 1999 по 2010 роки. Якщо бути точним, то всі 11, але ближче до кінця кар'єри Індзагі двічі відправлявся в оренду.

Однозначно найбільш успішним в кар'єрі Індзагі-гравця був його перший сезон у футболці Лаціо. Ті часи фанати Лаціо досі згадують з особливою теплотою: команда під керівництвом шведського наставника Свена-Йорана Ерікссона вдруге в своїй історії, і вперше за більш ніж чверть століття стала чемпіоном країни, додавши до цього ще й титул володаря Кубка Італії. За рік до цього Лаціо гарненько «пошумів» на континенті, вигравши Кубок УЄФА та Суперкубок Європи.

У сезоні 1999/2000 Сімоне Індзагі забив 19 голів в 39 матчах за Лаціо, крім того йому вдалося увійти в історію як першому (і поки що останньому) з італійців, кому вдалося забити 4 голи в одній грі Ліги чемпіонів: постраждав Марсель, який загалом отримав на «Стадіо Олімпіко» 5 м'ячів в свої ворота.

Саме в тому ж сезоні, але на стадії першого групового раунду, київське Динамо і Лаціо в останній раз перетнулися в єврокубках. Кияни під керівництвом Валерія Лобановського обидва рази поступилися команді Ерікссона. У Римі на гол Сергія Реброва з пенальті «орли» відповіли точними ударами Негро і Саласа, а в київському матчі Раміз Мамедов зрізав м'яч у власні ворота, і цей гол виявився єдиним у матчі, в якому по грі краще виглядало Динамо. Сімоне Індзагі зіграв повний матч проти Динамо в Києві.

Цікаво, що в той же час нинішній головний тренер Динамо Олександр Хацкевич як гравець виступав за Динамо, однак в матчах з Лаціо на полі не з'являвся, а ось Максим Шацьких, який зараз є одним з помічників Хацкевича в Динамо, встиг тоді зіграти і в Римі, і в Києві.

Не можна не відзначити і той факт, що Сімоне є молодшим братом одного з найкращих італійських нападників Філіппо Індзагі. Сам Філіппо в своїх інтерв'ю не раз зізнавався, що вважає свого брата більш талановитим футболістом, але в силу різних причин доля склалася таким чином, що старший брат виграв практично все що можна собі уявити, і до цього дня входить в топ-10 найкращих бомбардирів Ліги чемпіонів, а кар'єра Сімоне була набагато скромнішою, хоча і не без титулів і особистих досягнень. Інша справа – кар'єра тренера. Тут молодший брат поки попереду.

Сімоне Індзагі закінчив кар'єру гравця в 2010 році, і одразу увійшов до тренерського штабу молодіжної команди Лаціо, а з початку 2014 року став головним тренером Прімавери «орлів». Під керівництвом Сімоне Індзагі молоді «орлята» виграли молодіжний Кубок і Суперкубок Італії.

3 квітня 2016 року перша команда Лаціо зазнала нищівної домашньої поразки в римському дербі від Роми – 1:4, і це стало останньою краплею терпіння для президента «бьянкочелесті» Клаудіо Лотіто. Головний тренер команди Стефано Піолі був відправлений у відставку за незадовільні результати, а першим, кому подзвонив Лотіто з пропозицією тимчасово очолити команду, виявився саме Сімоне Індзагі.

Під керівництвом молодого фахівця в кінці сезону 2015/2016 Лаціо здобув 4 перемоги в 7 матчах. Уже в новому сезоні Індзагі позбувся приставки «в.о», повернув Лаціо в зону єврокубків (5 місце в чемпіонаті) та вийшов до фіналу Кубка Італії.

У сезоні нинішньому «орли» виграли Суперкубок Італії, ведуть успішну, на сьогоднішній день, боротьбу за вихід в Лігу чемпіонів, і дійшли до стадії 1/8 Ліги Європи. Лаціо відрізняється від того ж таки Наполі своїм ставленням до другого за значимістю єврокубкового турніру, і Динамо точно не буде легко.

Ліга Європи: «легка прогулянка» до 1/8

Суперниками Лаціо в групі Ліги Європи були Ніцца, Вітесс і Зюлте-Варегем. Груповий турнір підопічні Сімоне Індзагі подолали досить легко. «Орли» здобули максимум очок у перших 4 турах, і дозволили собі розслабитися в двох заключних матчах, зігравши внічию з Вітессом в Римі, і програвши Зюлте-Варегем у Бельгії.

В 1/16 Ліги Європи Лаціо отримав в суперники румунський ФКСБ (екс-Стяуа). Після першої гри в Бухаресті, яку «орли» програли 0:1, можна було засумніватися в серйозності намірів римського клубу стосовно другого за рангом єврокубкового турніру. Матч-відповідь на «Стадіо Олімпіко» розставив все на свої місця, Лаціо буквально зім'яв суперника 5:1 і легко прокрокував до наступного раунду.

Албанський вектор у воротарській позиції

Беззаперечний перший номер Лаціо – албанський голкіпер Томас Стракоша. Цікаво, що до Стракоші в Лаціо грав ще один воротар з Албанії – Етріт Беріша, але зараз він уже захищає кольори Аталанти.

Стракоша є вихованцем Лаціо і провів 3 сезони в молодіжній команді клубу під керівництвом Сімоне Індзагі. У першій команді Лаціо він грає вже другий сезон, але основним став вважатися лише рік тому.

Томас має досить хорошу реакцію, є стрибучим голкіпером, не дивлячись на досить середній за воротарськими мірками зріст (186 см). Крім того, в недавньому кубковому матчі проти Мілана Стракоша продемонстрував ще й вміння справлятися з одинадцятиметровими ударами: у післяматчевій серії пенальті албанський страж воріт Лаціо відбив удари Родрігеса та Монтоліво.

Стракоша в цьому сезоні Серії А зіграв у всіх 27 матчах від дзвінка до дзвінка, але не дивлячись на всі його сильні сторони не можна ігнорувати той факт, що суперникам «орлів» по Серії А вдалося забити у ворота Стракоші 33 голи, тобто в середньому більше одного гола за матч. У ворота албанського кіпера забивали більшість команд Серії А – від лідируючого Наполі до «потопаючого» Беневенто, причому неаполітанці в цьому сезоні обидва рази розгромили Лаціо з однаковим рахунком – 4:1.

Стракоша в рамках Серії А провів лише 8 «сухих» матчів з 27. Зрозуміло, що за такої статистики питання мають виникати не тільки до воротаря, але і в першу чергу до захисту, проте факт залишається фактом – в Серії А цього сезону Лаціо пропускає на рівні середняків чемпіонату. У Лізі Європи статистика трохи краще – 5 пропущених в 6 матчах, проте все одно це не набагато менше одного голу за гру.

Резервістами Стракоші вважаються італієць Гвідо Гуеріері і досвідчений хорватський воротар Іван Варгіч. При цьому обидва практично не грають з огляду на те, що Індзагі повністю довіряє Стракоші. Саме албанського голкіпера, швидше за все, і доведеться «пробивати» динамівцям.

Захист – слабка ланка команди Індзагі

Лаціо зазвичай грає у 3 центральні захисники. Головна зірка римлян в обороні – гравець збірної Нідерландів Стефан де Врей. Він є найнадійнішим захисником Лаціо, має прекрасні антропометричні дані (188 см), і окрім якісної гри в обороні ще й вдало підключається до атак своєї команди: на його рахунку 4 голи в Серії А цього сезону.

Важливо, що де Врей забиває і головою, і ногами, любить залишатися біля воріт суперника навіть після «першої хвилі» атак Лаціо при стандартах. Голландець дуже небезпечний у штрафному суперника, і про це варто пам'ятати киянам. Такий собі «Віда римсько-нідерландського розливу». Цей сезон, швидше за все, стане останнім для захисника в складі Лаціо, його контракт закінчується влітку, а про нову угоду з римським клубом Стефану домовитися не вдалося.

На три основні місця в центрі захисту у Сімоне Індзагі досить великий вибір гравців. Можливо, навіть занадто великий. Індзагі часто тасує склад команди, і чи не найбільш непередбачуваною лінією «орлів» є якраз захисна.

Наприклад, бразильського захисника Луїса Феліпе складно віднести до числа основних гравців, однак в Лізі Європи він 7 разів в 8 матчах з'являвся на полі в стартовому складі. Останні ігри у складі Лаціо бразилець навряд чи зможе занести собі в актив. Він вийшов на заміну в недавньому півфіналі Кубка Італії проти Мілана, і став антигероєм матчу для Лаціо – саме Луїс Феліпе у відповідальний момент запустив м'яч над поперечиною воріт Доннарумми в серії післяматчевих пенальті. Крім того, він же упустив Пауло Дібалу на останній хвилині додаткового часу суботньої зустрічі Серії А з Ювентусом, давши можливість аргентинському нападнику забити єдиний і переможний для туринського клубу м’яч.

У центрі захисту Індзагі може також обирати з Бастуша, Уоллеса, Раду, Патріка та Касереса. Анголець Бастуш і бразилець Уоллес не відрізняються особливою надійністю, часто помиляються позиційно, проте Бастуш, як і де Врей, досягає успіху на чужій половині поля – 5 забитих голів за Лаціо в усіх турнірах цього сезону.

Досвідчений румунський захисник Стефан Раду в Лаціо вже 10 років. У чемпіонаті Італії Раду – беззаперечний гравець основи, але в Лізі Європи зіграв тільки 2 повних матчі групового турніру. Раду досить багато фолить, маючи в своєму пасиві вже 6 жовтих карток в Серії А. Цей факт потрібно враховувати, і можливо, цим слід скористатися гравцям Динамо, якщо румунський захисник все ж з'явиться на полі.

Іспанський захисник Патрік Габаррон, на відміну від Раду, грає вкрай рідко у внутрішніх турнірах, при цьому взяв участь майже в усіх матчах цього сезону в Лізі Європи, отже, також є претендентом на потрапляння в старт.

Цілком може зіграти з Динамо й Мартін Касерес, якого Лаціо придбав у Верони в зимове трансферне вікно. Перехід досвідченого уругвайця, який встиг за свою кар'єру пограти за Барселону і Ювентус, додав варіативності Сімоне Індзагі в обороні Лаціо.

На флангах Лаціо грає з латералями, які закривають усю бровку. Зліва Індзагі зазвичай обирає між боснійським ветераном і капітаном команди Сенадом Лулічем та молодшим братом форварда МЮ Ромелу Лукаку – Джорданом Лукаку. Трохи частіше грає Луліч, але зазвичай по ходу матчу один змінює іншого. Луліч є більш результативним, на його рахунку 2 голи і 5 асистів за Лаціо у цьому сезоні.

Справа на фланзі найчастіше грає чорногорець Адам Марушич, підміняє його 33-річний сербський ветеран Душан Баста. Тут та ж ситуація, що і зліва, Марушич – набагато більш результативний порівняно з Бастою гравець (3 голи і 5 гольових передач).

Як показав суботній матч Лаціо проти Ювентуса, можливий ще і одночасний вихід на поле Луліча та Лукаку з переведенням боснійця на правий фланг, але це в першу чергу було пов'язано з дискваліфікацією на цей матч Марушича. Саме чорногорець, швидше за все, почне в старті матч проти Динамо. При всій корисності флангових гравців Лаціо в атаці, хочеться відзначити, що 3/4 голів римський клуб пропускає після атак суперників через фланги, так що у Циганкова і Гонсалеса обов'язково будуть шанси на загострення гри.

Півзахист: «друге дихання» Лукаса Лейви, найкращий асистент Серії А і сербський «хлопець на 100 мільйонів»

Влітку з Лаціо пішов один з ключових гравців середини поля – Лукас Білья, який став частиною нового футбольного проекту в Мілані, але заміна йому була знайдена дуже швидко, і дуже несподівано. Бразилець Лукас Лейва, який, 10 років провів в Ліверпулі, і був списаний вже майже усіма, але не Сімоне Індзагі. Лукас у Римі дуже швидко розкрився і став дійсно системоутворюючим гравцем для Лаціо. Він прекрасно працює у відборі, вміючи при цьому і розганяти атаки своєї команди.

Разом із Лукасом в центрі поля найчастіше грають півзахисник збірної Італії Марко Пароло, іспанець Луїс Альберто, і сербський хавбек Сергєй Мілінковіч-Савіч.

Досвідчений (33 роки) півзахисник Пароло в цьому сезоні забив 5 голів і віддав 7 гольових передач. Він є досить працездатним гравцем, як і Лейва, встигає бути корисним і у відборі, і у атакувальних діях. Луїс Альберто, маючи у своєму активі 9 гольових передач, є найкращим асистентом Серії А, ще 2 гольові передачі на його рахунку в Лізі Європи. Важливим є те, що він не тільки чудово діє в якості «піднощика снарядів», а й сам забиває (7 голів у Серії А і ще один в Лізі Європи).

У Луїса Альберто хороший удар з правої ноги, він забиває прямими ударами зі штрафних, його позиція на полі нерідко відображається, як «відтягнутий форвард», і треба визнати, він їй повністю відповідає. Іспанець – технічний і має прекрасну витримку, до секунди відчуваючи, коли м'яч краще притримати, а коли слід нанести вирішальний удар.

«Сербському діаманту» Сергєю Мілінковічу-Савічу всього 23, але він вже третій сезон є основним виконавцем Лаціо. Чому «діамант»? Тому що він найсильніший гравець свого покоління у Сербії та є гравцем, до якого має бути прикута особлива увага динамівської оборони. Він б'є по воротах і забиває з двох ніг, у нього добре поставлений дальній удар, відмінна техніка і дриблінг, він добре відчуває партнерів і віддає загострюючі передачі. Але і це ще не все. При всіх перерахованих вище перевагах високий (192 см) серб ще й чудово грає головою.

У його контракті не прописана «клаусула», а ціни на якісних гравців останнім часом різко підстрибнули вгору, тому пан Лотіто вже давно виношує у себе в голові план продажу найдорожчого зі своїх «активів» за восьмизначну суму у європейській валюті. До речі, восени 2015 року Мілінковіч-Савіч вже забивав у ворота української команди: на його рахунку гол Лаціо в ворота Дніпра в матчі групового турніру Ліги Європи.

Ще два гравці, які можуть підсилити гру команди Сімоне Індзагі, це Нані та Феліпе Андерсон. Напевно є чимало людей, які думають, що португалець, який вигравав з МЮ Лігу чемпіонів ще 10 років тому, вже давно закінчив кар'єру. Але ні, Нані усього лише 31, і у нього все ще є «порох в порохівницях». В основному Індзагі використовує португальця в якості гравця ротації, і в цьому сезоні він ще жодного разу не провів на полі всі 90 хвилин, але навіть в цих умовах Нані має 3+2 за системою «гол+пас».

Бразилець Феліпе Андерсон, так само як і Нані, вкрай рідко грає повні матчі, але дуже корисний у відведений йому час. На рахунку півзахисника гол і дві гольові передачі в матчі-відповіді 1/16 Ліги Європи проти ФКСБ. Також Феліпе Андерсон дуже добре увійшов у гру в півфіналі Кубка Італії з Міланом: бразилець загострював гру, додав швидкості атакам Лаціо, але, на превеликий жаль фанатів «орлів», активність Феліпе Андерсона не принесла дивідендів, і команда попрощалася з турніром за крок до фіналу.

Найкращий нападник Серії А – Чіро Іммобіле

Лінія атаки може називатися найсильнішою у Лаціо просто тому, що там є Чіро Іммобіле. Гравець, на кар'єрі якого вже хотіли «поставити хрест» після невдалих «відряджень» в Дортмунд та Севілью, але він, як полюбляють говорити, «повернувся і став ще сильніше».

Форвард збірної Італії проводить однозначно найкращий сезон в кар'єрі і за 27 турів забив у Серії А більше голів, ніж у нього було за весь сезон 2013/2014, коли Іммобіле став найкращим бомбардиром чемпіонату (23 проти 22).

При цьому у Чіро 5 забитих м'ячів в Лізі Європи, а в матчі-відповіді 1/16 фіналу турніру проти ФКСБ він оформив хет-трик. Також не можна не відзначити і той факт, що Іммобіле – не тільки надрезультативний форвард в плані завершення атак, а ще й прекрасний асистент. На його рахунку 8 гольових передач у Серії А, лише на одну менше, ніж у Луїса Альберто.

Іммобіле – це справжній «хижак» у штрафному суперника: майже 100% його голів у сезоні – це удари з меж штрафного майданчика. Чіро має добре поставлений удар з правої, однозначно сильними сторонами італійця є швидкість та фізична міць. Також він дуже грамотно грає корпусом, і вміє заробляти стандарти, «підставляючись» під захисників суперника. Хачеріді і Ко слід дуже уважно стежити за Іммобіле, адже половину усіх голів у цьому сезоні «орли» забили за безпосередньої участі Чіро.

Хороший приклад того, як «перекрити кисень» голеадору Лаціо, в суботу продемонстрував Ювентус: Іммобіле був «з'їдений» захистом туринців, і достроково замінений на 79 хвилині матчу.

Людиною, яка підміняє Іммобіле, зазвичай є Феліпе Кайседо. Еквадорець за свою кар'єру встиг добряче «поколесити» по різних країнах, грав в Ла Лізі та за Манчестер Сіті, але при цьому виступав за московський Локомотив і Аль-Джазіру з ОАЕ. Ніколи не був супербомбардиром, та й у Лаціо не вражає результативністю: у цьому році Кайседо поки не відзначався результативними діями. Разом з Іммобіле в атаці також грають вищезгадані Луїс Альберто і Нані, однак саме Чіро є «наконечником» атак «орлів» і головною надією фанатів Лаціо.

Оптимальний склад Лаціо

Резюмуючи усе вищевикладене, можна сміливо говорити, що Лаціо – один з найсильніших суперників киян в цьому сезоні, більше того, команда Сімоне Індзагі є фаворитом двоматчевого протистояння.

Динамо буде дуже нелегко, особливо в гостьовій грі. Найважливішим завданням для підопічних Хацкевича є нейтралізація Іммобіле, однак і крім Чіро у Лаціо є, кому створювати небезпеку біля воріт суперника. Киянам необхідно зробити акцент на флангові атаки, саме там в першу чергу дають тріщину захисні порядки Лаціо.

Фанати Лаціо: головні антисеміти країни, судові позови проти суддів, і прапор «Новоросії» на трибунах

«Тіффозі» Лаціо регулярно опиняються в епіцентрі скандалів. Один з них трапився восени минулого року. Зазвичай фанати Лаціо займають північну трибуну «Стадіо Олімпіко», але в день матчу Серії А проти Кальярі вона була закрита за кричалки расистського характеру в попередніх матчах. Ніхто не завадив фанатам Лаціо зайняти південну трибуну стадіону, звичними господарями якої є «тіффозі» Роми – найлютішого ворога Лаціо. Та гра закінчилася впевненою перемогою Лаціо з рахунком 3:0, а фанати «орлів» залишили «подарунки» ворогові: весь сектор був обклеєний стікерами із зображенням одягненої в футболку Роми єврейської дівчинки Анни Франк, яка є символом Голокосту в усьому світі. Стікери були доповнені різними неприємними для уболівальників Роми написами. Ця витівка обурила усю Італію, і не тільки, а організаторам акції і керівництву Лаціо ще довго доводилося давати пояснення за цей проступок.

У грудні 2017 року Лаціо програв домашній матч чемпіонату проти Торіно (1:3). У цій грі з поля був видалений Чіро Іммобіле, також арбітр не призначив досить таки явний пенальті у ворота туринського клубу. Після матчу президент римлян Клаудіо Лотіто пригрозив керівництву Серії А зняттям команди з турніру, а група вболівальників Лаціо навіть подала до суду на головного арбітра гри та його відеоасистента, вимагаючи відшкодування збитків кожному фанату «орлів», який був присутній на тому матчі.

Ультрас Лаціо встигли «відзначитися» і в цьому році: у першому матчі 1/16 фіналу Ліги Європи в Бухаресті проти ФКСБ, на фан-секторі римлян з'явився прапор так званої «Новоросії». Можливо, якби фани Лаціо знали, що зовсім скоро їх чекає подорож до Києва, вони втрималися б від подібних акцій. Але тепер маємо те, що маємо, і судячи з усього, «гаряче» буде не тільки на футбольному полі, але і за його межами.

Хоча, звичайно ж, варто відзначити і той факт, що, за словами одного з представників фан-руху «орлів», ця витівка не є їх офіційною позицією, хоча він і не приховує того, що серед «тіффозі» Лаціо є люди, які виступають на підтримку бойовиків на сході України.