1. Взяти м’яч під контроль
У Римі кияни дещо несподівано не стали закриватися, а навпаки – володіли м’ячем майже порівну із господарями. У підсумку у першому таймі Орли майже не наближалися до воріт Бойка. Згадайте як сутужно Динамо було в Афінах у другому таймі, коли команда відмовилася від контролю м’яча та глибоко сіла на своїй половині поля.
Гірший за Динамо відсоток точних передач серед команд, які продовжують боротьбу за трофей, лише у Атлетика з Більбао – 78%. У киян цей показник сягає 80%. У Лаціо – 85%, а у мадридського Атлетико взагалі нечувані 90%. Саме тому команді Хацкевича дуже потрібен у центрі поля футболіст, який вестиме гру. Наприклад Шапаренко, який у Римі саме виконував цю функцію. Італійці називають такого гравця «реджиста» – глибокий плеймейкер, фізично готовий, з чудовим баченням поля, який починає атаки та здатен віддати розрізний пас. Пам’ятаєте Рибалку часів Реброва? Або Ротаня зразка збірної України Шевченка? Ось такий футболіст необхідний і зараз. Лаціо треба позбавити м’яча або хоча б обмежити у володінні.
2. Налагодити вихід з оборони через пас
Без Хачеріді, який ризикує більше за «Динамо» не зіграти, у захисту «Динамо» з’явилася проблема із початком атак. Саме для цього потрібен диригент гри з пункту 1. У Римі був показовий момент, коли Кадар недбало відкинув м’яч назад на Бойка, Денис неоковирно зрізав на Бурду, а Микита просто пульнув у аут. Так моменту не створиш, а от пожежу біля власного штрафного майданчика можеш роздмухати. Пара центральних захисників Бурда-Кадар не призначені для початку атак своєї команди, а радше для жорсткого завершення спроб суперника. У центрбеків Динамо відсутній перший пас, Бойко не грає ногами від слова «взагалі», а Пиварич та Кенджора воліють виходити вперед через довгу передачу флангом або одразу на центрфорварда. Остання опція кілька разів спрацьовувала у першому матчі на Стадіо Олімпіко, коли Бєсєдін після довгих передач з глибини поля чіплявся за м’яч. Але у Києві Динамо мусить забивати, тому постійні закидання із невисоким ККД – не варіант.
3. Нейтралізувати Чіро Іммобіле
Італійський форвард Лаціо забив киянам у першій грі та навіть міг подарувати римлянам перемогу, якби не влучив у стійку на останніх секундах гри. Цей сезон – найкращий у кар’єрі Іммобіле. Він уже зараз, у березні, забив 24 м’ячі у чемпіонаті – найвищий його показник за всі попередні роки. Загалом у сезоні Чіро має фантастичні 36 взяттів воріт! Для порівняння: у Мессі 32 голи, у Роналду 33, у Кейна 35, у Салаха 32, у Кавані 33. Ви могли ще раз переконатися після перегляду римського матчу, що Іммобіле – форвард топ-класу. Він – справжній фінішер. Футболіст, який робить різницю. Серед усіх гравців топ-5 ліг Європи Іммобіле забив найбільше голів з меж штрафного майданчика – 23. Завдання Хацкевича – щось зробити із Чіро: натравити на нього Бурду, наказати Кадару не відступати від італійця ані на крок, або попросити Бойка ще агресивніше виходити на перехоплення. Словом, Іммобіле – основна зброя Лаціо, яка мусить змовчати у Києві.
До речі, якщо ви досі не бачили найсвіжіший гол Іммобіле, то ось цей шедевр у матчі проти Кальярі. 90+5 хвилина, Лаціо поступається, Іммобіле наважується на це. Феноменально!
4. Нарешті використовувати кутові
У це складно повірити, але кияни цього сезону у єврокубках взагалі не забивали після корнерів. 13 матчів, 66 кутових – взагалі без сенсу. Віда зі Стамбула здивовано ознайомлюється із цією статистикою, Мбокані витирає з чола холодний піт. Стандарти – органічна та дуже важлива частина сучасного футболу. Якщо для штрафних ударів у киян є Морозюк, для пенальті – Мораєс, то для кутових немає нікого, а легковажити цим елементом гри зовсім несолідно. Приміром Лаціо разом з «Інтером» лідирує у Серії А за кількістю голів головою. Авжеж, Циганков може й надалі забивати п’ятою, тоді кутові «Динамо» і поготів не потрібні. Але спроможність мати варіативність у атаці – дорогоцінна річ.
Вадим Скічко
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!