Українські телеканали ведуть переговори про покупку прав на показ матчів ЧС-2018

Футбол України 11 Квітня, 15:11 612
Українські телеканали ведуть переговори про покупку прав на показ матчів ЧС-2018
Національна громадська телерадіокомпанія України веде переговори про перепродаж прав на показ матчів ЧС-2018 із декількома українськими телеканалами.

Власник прав на показ Чемпіонату світу з футболу - 2018 на території України, Національна громадська телерадіокомпанія України (НГТУ), веде переговори про перепродаж прав на показ матчів з декількома українськими телеканалами, повідомив RNS голова правління НГТУ Зураб Аласанія.

«Ми ведемо переговори з субліцензування прав на ЧС-2018 з кількома українськими телеканалами, мова йде про перепродаж прав на показ Чемпіонату на телебаченні та в інтернеті», - сказав Аласанія.

Він пояснив, що НСТУ не може показувати турнір самостійно з політичних міркувань.

Аласанія зазначив, що НСТУ не виступала ініціатором продажу прав: телекомпанія отримала кілька пропозицій від телекомпаній України.

«Коли ми рік тому оголосили про небажання показувати ЧС, то ще тоді отримали кілька пропозицій. Переговори довгі та складні, тому що мова йде про мільйони євро», - сказав він.

НГТУ викуповувала права на показ ЧС-2018 і ЧС-2022 у Європейського мовного союзу в 2010 році, після того, як союз викуповував ці права для своїх членів у ФІФА на аукціоні. Вартість прав на трансляції Аласанія не розкриває, але зазначає, що телекомпанія досі перераховує кошти союзу.

У вересні 2017 року Верховна рада опублікувала положення про бюджет, в якому говорилося, що Україна планує отримати 200 млн гривень (близько $7,6 млн) в результаті перепродажу прав на трансляцію ЧС-2018.

У 2017 році Україна не придбала права на трансляцію Кубка конфедерацій-2017, який також проходив у Росії.