Що чекає на скандального Срну після кар'єри в «Шахтарі»

Футбол України 20 Квітня, 10:40 643
Що чекає на скандального Срну після кар'єри в «Шахтарі»
Вчора з'явилась інформація, що донецький «Шахтар» не буде пропонувати капітану команди новий контракт.

Уже в червні поточного року хорват може приступати до тренувань із першою командою, а в кінці серпня буде допущений до змагань. Але на відомого футболіста чекають нові випробування, адже свої виступи за донецьку команду в ролі гравця він може завершити, так і не повернувшись після дискваліфікації.

Яка ж доля може чекати хорвата після кар'єри футболіста у донецькому клубі.

Тренерська кар'єра. Даріо Срна ще під час виступів за «Шахтар» почав замислюватися над тренерською кар'єрою. На відміну від багатьох футболістів, вчитися він почав ще діючим гравцем. У 2015 році Даріо отримав тренерську ліцензію категорії А, а на початку 2017-го - категорії Pro. Це найвищий рівень ліцензії, що дозволяє працювати з клубами УПЛ і в єврокубках.

Звичайно, про команду, яка виступає у єврокубках хорвату думати ще досить рано, але очолити клуб з умовної Першої ліги України виглядає ідеальним варіантом. Срні приписували роботу в київському «Арсеналі», який лідирує в Першій лізі і має непогані шанси піднятись у класі. Цікаво було б подивитись на протистояння київського «Арсеналу» з донецьким «Шахтарем», але без «братньої» допомоги «гірникам» за колишні заслуги.

Не виключено, що Даріо довірять очолити одну з молодіжних команд «гірників», щоб хорват набирався досвіду з молоддю, відкриваючи нові таланти для «помаранчево-чорних».

Робота в структурі «Шахтаря». Напевно, найбільш імовірний варіант з усіх можливих. Хорват може отримати адміністративну посаду у вертикалі донецького клубу і не останню роль в цьому відіграють хороші відносини з власником «Шахтаря» Рінатом Ахметовим. Не потрібно забувати, що Даріо вільно спілкується російською, англійською та португальською мовами, що неодмінно йому допоможе при важливих зустрічах чи переговорних процесах.

Попри скандал з допінгом хорватський захисник користується великим авторитетом у футбольному світі та всередині клубу, тому час на адаптацію буде зведений до мінімуму.

Український бізнес. За час футбольної кар'єри капітан «гірників» встиг вкласти кошти у власну справу. Окрім вкладень в нерухомість окупованого Донецька, Срна відкрив бізнес і в столиці України. Тому зовсім не виключено, що футболіст буде поєднувати кар'єру менеджера і успішного бізнесмена.

До кінця не відома доля земельної ділянки під готель в центрі Донецька, але є підозра, що це не єдине капіталовкладення хорвата на території України. Як відомо, в Даріо одна з найбільших зарплат в Україні, тому можливостей для маневрів було більш, ніж достатньо.

Втім, будь-який вибір продовження кар'єри хорвата буде цікавим для українського вболівальника. Можливо, «Шахтар» таки наважиться на ще один короткостроковий контракт для Срни, щоб легендарний гравець на позитивній ноті пішов з футбольного життя.

Любомир Чотирбок